Norveç Adalet Bakanı’nın tatil pozu ülkesinde tartışma yarattı

Norveç Adalet Bakanı Emilie Enger Mehl'in İtalya tatilinde sörf tahtası üzerinde çekilmiş fotoğrafını paylaşması ülkede tartışma yarattı. 

featured

İtalya’da tatil yapan Norveç Adalet Bakanı Emilie Enger Mehl, sosyal medya hesabından tatil görüntülerini paylaştı. Mehl’in sörf tahtası üzerindeyken paylaştığı fotoğrafı Norveç’te muhalefet tarafından tepkiyle karşılandı.

‘CAN YELEĞİ GİYMEDİ’ DİYE TEPKİ GÖSTERDİLER

Sözcü’nün aktardığına göre; Mehl, fotoğraflardan birinde Akdeniz’de bir sörf tahtası üzerinde kürek yaparken görülüyor. Fakat Mehl’in büyük beğeni toplayan fotoğrafına ülkesinin muhalefeti çok sert tepki gösterdi.

Muhalefet, Mehl’in “Sörf tahtasını can yeleği olmadan kullandığını” söyleyerek bunun yasalara aykırı olduğunu söyledi. Mehl’in adalet bakanı olarak kötü örnek olduğunu söyleyen muhalefete genç siyasetçiden yanıt geldi. Mehl, o fotoğrafın İtalya’da çekildiğini söyleyerek hiçbir yasanın çiğnenmediğini duyurdu.

Mehl, “Bu fotoğraflar İtalya’da tatildeyken çekildi ve arkadaşlarımla yüzüyordum ve güzel zaman geçiriyordum. Ben her zaman yerel kurallara ve yasaklara uydum” dedi.

‘HERKESE GÜZEL BİR YAZ TATİLİ DİLİYORUM’

Norveç medyası Dagbladet’e konuşan Mehl, “Ben herkesin güzel ve güvenli bir yaz geçirmesini diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı. Genç siyasetçi, gençlere kötü örnek olmakla ilgili soruları ise yanıtlamadı.

Norveç kabinesinden isimler de Mehl’e destek verdi.

Norveç Adalet Bakanı’nın tatil pozu ülkesinde tartışma yarattı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Bir de bizim bakana bak şanslı Norveçliler.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!