Novak Cokoviç’ten Wimbledon yönetimine Rusya tepkisi

Rus ve Belaruslu sporcuların bu yıl düzenlenecek Wimbledon'a katılmalarının yasaklanmasının ardından tepkiler çoğalıyor. Dünyanın 1 numarası Sırp raket Novak Cokoviç, alınan kararı çılgınlık olarak yorumladı ve siyasetin spora karışmasının iyi sonuçlar yaratmayacağını söyledi.

featured

Teniste erkekler sıralamasında dünyanın 1 numarası olan Novak Cokoviç (Djokokic), Wimbledon organizatörlerinin Rus ve Belaruslu sporcuları bu yıl turnuvadan men etme kararını sert bir dille eleştirdi. Son Wimbledon tek erkekler şampiyonu Cokoviç, All England Club’un bu hamlesini desteklemediğini söyleyerek siyasetin spora müdahale etmesinin iyi bir şey olmadığını söyledi.

Alınan kararla, erkekler sıralamasında dünyanın 2 numarası olan Rus tenisçi Daniil Medvedev’in 27 Haziran-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek Grand Slam etkinliğine katılması yasaklanmış oldu. Medvedev dışında, dünyanın en iyi 100 tenisçisi arasında bulunan birçok sporcunun Wimbledon’da mücadele etmesinin engellenmesi tepkilere neden oldu.

ATP ve WTA Tours, yasakla ilgili endişelerini dile getirirken, en sert tepki Sırp tenisçi Novak Cokoviç’ten geldi.

‘1999’DA NE OLDUĞUNU BİLİYORUZ’

Medvedev’in saf dışı kalmasıyla Wimbledon’daki şampiyonluk tacını elinde tutma şansı artan Cokoviç, “Savaşı her zaman kınayacağım. Ben savaşın içinde büyüyen bir çocuk olarak asla bunu desteklemem. Ne kadar duygusal travmalar yarattığını biliyorum. Sırbistan’da 1999’da ne olduğunu hepimiz biliyoruz. Balkanlar’da yakın tarihte birçok savaş yaşadık. Ancak Wimbledon’ın kararını destekleyemem. Çılgınca olduğunu düşünüyorum. Siyaset spora müdahale ettiğinde sonuçları iyi olmaz” ifadelerini kullandı.

Novak Cokoviç’ten Wimbledon yönetimine Rusya tepkisi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!