Nurcuların gazetesinden Kılıçdaroğlu övgüleri: Mazisinde ne kadar menfîlik varsa tersi politikalar geliştirmeye başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Biz hangi yanlışları terk ettiysek, artık Saray tam odur" sözlerine Nurcuların gazetesi Yeni Asya yazarı Ömer Faruk Özaydın'dan destek geldi. Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'nin kaderini değiştiren yıllarda göreve geldiğini anımsatan Özaydın, "Mazisinde ne kadar menfîlik varsa tersi politikalar geliştirmeye başladı" ifadelerini kullandı. Özaydın, CHP liderinin "Komuta kademesi haddini bilsin" şeklindeki 'alkış' tepkisi için de "Tam bir demokratça tavırdı" yorumunu yaptı.

featured

Nurcuların gazetesi Yeni Asya yazarı Ömer Faruk Özaydın’dan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na övgü dolu sözler geldi. Özaydın, “Kılıçdaroğlu: AKP, bizim terk ettiğimiz CHP’dir” başlıklı yazısında, CHP’nin düne kadar kurucu iradenin tesirinde “apoletli siyaset” yaptığını belirterek, Ta ki 22 Mayıs 2010’ta genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu seçilene kadar… Kılıçdaroğlu, öyle bir dönemde başkanlık yaptı ki, 17/25,15 Temmuz, 16 Nisan gibi siyasette taşların yerinden oynadığı Türkiye’nin kaderini değiştiren yıllardı. Kılıçdaroğlu, bir yandan partiyi milletle küstüren ulusalcı ve aristokratları temizlerken, diğer yandan muhalefeti de toparladı. Ama asıl önemli olan partisinin dizginini antidemokratik rejimden kurtarma çabasıdır.” dedi.

Kılıçdaroğlu için “Bir yandan parti içi diğer yandan da mazisinde ne kadar menfîlik varsa tersi politikalar geliştirmeye başladı.” diyen Özaydın, “Ayrıca, partisinin senelerce mani olduğu Risale-i Nurlara, AKP’nin getirdiği bandrol yasağını AYM’ye götürerek serbest kalmasını sağladı ki, CHP için bir devrim niteliğinde idi.” ifadelerini kullandı.

Özaydın, CHP liderinin geçen Salı günü grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alkışladığı gerekçesiyle komuta kademesi hakkındaki sert sözleriyle ilgili ise “CHP’nin kurucu iradede asker ve generallerin olduğu ve her darbe öncesi asker parti ilişkisi ve darbeye davetiye çıkaran bir parti görünümünden, muhalefeti eleştiren Erdoğan’ı alkışlayan askere, “Komuta kademesi haddini bilsin, siyaset askerin işi değildir” diye uyarısı tam bir demokratça tavırdı…” görüşünü savundu.

Kılıçdaroğlu, grup konuşmasında, “Açık söylüyorum, biz değiştik, biz halkın partisiyiz. Biz hangi yanlışları terk ettiysek, artık Saray tam odur” ifadelerini kullanmıştı.

Nurcuların gazetesinden Kılıçdaroğlu övgüleri: Mazisinde ne kadar menfîlik varsa tersi politikalar geliştirmeye başladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 15 Ocak 2023, 19:19

    Nur cemaatine mensub tarikatların hepsi KILIÇDAROĞLUNU destekleyecekler. Kim adına derseniz tabiki FETÖ adına.

  2. Diyorlar ki; Mustafa Kemal çizgisinden kurtulursa chp kaymaklı ekmek kadayıfı…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!