O Bakanlığın ihalesi ‘Milletin a.. koyacağız’ diyen Mehmet Cengiz’e gitti

featured

Kamu kurumlarından aldığı ihalelerle gündeme gelen Mehmet Cengiz Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın elektrik ihalesini 114 milyon TL karşılığında aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın elektrik enerji alımı ihalesini 114 milyon TL karşılığında Cengiz Holding aldı. Cengiz, 2022 yılı sonuna kadar bakanlığa bağlı binaları aydınlatacak.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, 15 Haziran’da “Elektrik enerjisi alımı” için bir ihale düzenledi. Yaklaşık 582 milyon TL bedelindeki ihale üçe bölünürken ihalenin 114 milyon 218 bin TL’lik kısmını ise Mehmet Cengiz’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Cengiz Holding’e bağlı Cengiz Elektrik Şirketi’nin kazandığı açıklandı. Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre, yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez teşkilatı birimleri ile 79 Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait hizmet binalarını 2022 yılı sonuna kadar Cengiz Elektrik Şirketi’nin aydınlatacağı belirtildi.

DAHA ÖNCE ALDIĞI İHALELER

Cengiz Elektrik Şirketi, onlarca kamu kurumunun milyonlarca lira değerindeki elektrik enerjisi ihalesini aldı. Cengiz’in ihalesini aldığı bazı kamu kurumları ile ihale bedelleri şu şekilde:

Hazine ve Maliye Bakanlığı: 9 milyon 889 bin TL

Emniyet Genel Müdürlüğü: 45 milyon TL

Türkiye Büyük Millet Meclisi: 12 milyon 932 bin TL

Diyanet İşleri Başkanlığı: 3 milyon 921 bin TL

Cengiz Holding, AKP döneminde kamudan garantili ve yüksek maliyetli projeler aldı. AKP iktidarındaki tüm “mega projeleri” tek başına ya da konsorsiyum içinde yer alarak üstlenen Cengiz’in yaptığı işlerden bazıları şöyle: İstanbul 3’üncü Havalimanı, Hasankeyf Ilısu Barajı, Kuzey Marmara Otoyolu, Yusufeli Barajı ve HES ve Akkuyu Nükleer Santral Limanı.

 

O Bakanlığın ihalesi ‘Milletin a.. koyacağız’ diyen Mehmet Cengiz’e gitti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 1 sene önce

  Keser dönecek sap dönecek,gün gelecek bu millet bu ve bunun gibilerinin ….koyacak.

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  ADAM AKP nin ayakkabi kutusu…., .. ülkemiz maalesef siyasi utanmazlik batakligi ile kaplanmis…,.. icinde barindirdigi mikroblardan gecilmiyorrrr…

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Bütün bu ihalelerin aynı tiplere gitmesinin sebebi bana kalırsa bu ihaleleri verenler bunlardan ko-
  misyon alıyor.Bunun başka sebebi olamaz.Ama gün gelince millet te bu adamların biryerlerine
  koyacak.

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Yorumunuzu beğendim. En içten dileklerimle size katılıyorum ama bir yanımda da umutsuzluk hakim. Ya keser ve sap dönmezse? Bu yüzsüzün ve bunun gibi yüzsüzlerin hesabının öteki tarafa kalmasını istemiyorum…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!