O gün Amiralleri linç eden koro, bugün ölü taklidi yaptı!

Montrö bildirisi davasında amirallerin tümü için beraat çıktı. Açıklama yayınlanınca, demokratik hakkını kullanarak, uzmanı oldukları bir konuda uyarılarda bulunan emekli amiralleri "darbeci" "alçak" "hain" ilan eden iktidar yanlısı basın, verilen beraat kararını ise görmezden geldi.

featured

Kamuoyunda “Amirallerin Montrö bildirisi” olarak bilinen açıklamada imzası yer alan 103 emekli amiralin yargılandığı davada, suçun yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle tüm sanıkların beraatine karar verildi.

4 Nisan 2021’de 103 emekli amiralin imzasıyla yayınlanan açıklamada, Montrö Anlaşması’nın önemine vurgu yapılmış ve görevdeki bir amiralin, askeri üniforma üzerine cüppe ve sarık giyerek bir tarikat merkezinde görüntülenmesine tepki gösterilmişti.

Açıklamanın yayınlanmasının ardından amirallere yönelik iktidar cephesinden kapsamlı bir linç girişimi başlatılmış ve paylaşılan metin “cunta bildirisi” diye suçlanmıştı. Aralarında Cem Gürdeniz’in de olduğu 10 amiral gözaltına alınmıştı.

Amirallere yönelik organize bir şekilde yurt çapında yüzlerce suç duyuruları yapılmıştı.

Başlatılan soruşturma sonunda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı 103 imzacı hakkında “devletin güvenliğine veya anayasal düzene karşı suç işlemek için anlaşma” suçundan 3’er yıldan 12’şer yıla kadar hapis cezası talebiyle iddianame düzenlemişti.

Amirallerden beraat kararı sonrası ilk açıklamalar… ‘Bir dönüm noktası’

Bu süreçte bazı çevreler, söz konusu açıklamayı yayınladığı için Veryansın Tv’yi de hedefe koymuştu. Aydınlık gazetesi ile Cem Küçük ve Bülent Orakoğlu gibi sözde yazarlar da sitemize yönelik iftiralarda bulundu.

O günlerde amirallere ve Veryansın Tv’ye yönelik kara propagandada sınır tanımayan gazetelerin tümü amirallerin beraat haberini ise görmezden geldi.

İşte, 5-6-7-8 Nisan 2021 günlerinde atılan manşetlerden bazıları…

 

O gün Amiralleri linç eden koro, bugün ölü taklidi yaptı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!