Nihat Genç o listeye ne dedi?

featured

Gezici Araştırma’nın “güvenilir isimler” anketi sonuçlandı. Medya isimleri sıralamasında Fatih Portakal, Yılmaz Özdil, Ahmet Hakan, Hande Fırat da yer aldı. Nihat Genç listeyi, “Demek ki güvenilir olmak için kesinlikle ‘holding’ bünyesinde çalışmanız gerekiyor, kesinlikle İyi Parti ve CHP’deki gladyo unsurlarını bir kez olsun ağzınıza haşa almamak lazım” diye yorumladı.

Gezici Araştırma’nın sonuçlarına göre Türkiye’nin “en güvenilir” medya isimleri sıralamasında zirveyi Uğur Dündar aldı.

Yılmaz Özdil 4’üncü, İsmail Saymaz da 10’uncu sırada yer aldığı listede diğer isimler ise şöyle: İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal, Ece Üner, Ahmet Hakan, Fatih Altaylı, Nazlı Çelik ve Hande Fırat.

Siyasi parti genel başkanları dışında halkın en çok güven duyduğu isimlerin başında ise Süleyman Soylu yer aldı.

Halkın 646 isim söylediği, ilk 15’inin paylaşıldığı listede Soylu’yu sırasıyla şu isimler takip etti: Ekrem İmamoğlu, Hulisi Akar, Fahrettin Koca, Ömer Çelik, Fuat Oktay, Mansur Yavaş, Muharrem İnce, Murat Kurum, Özgür Özel, Canan Kaftancıoğlu, Mustafa Şentop, Ümit Özdağ, Semih Yalçın ve Faik Öztrak.

Yazar Nihat Genç, “güvenilir medya isimleri listesi”ni sosyal medya hesabınan yorumladı.

Genç şu ifadeleri kulandı:

“Gezici anketine göre Türkiye’nin en güvenilir gazeteci listesi şöyle: Uğur Dündar, Yılmaz Özdil, İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal, Ahmet Hakan, Fatih Altaylı, diye devam ediyor, demek ki neymiş?

Bir: En güvenilir gazeteci olmak için Türkiye’nin en pahalı futbolcularından daha büyük maaş ve gelir sahibi olmak gerekiyor.

İki: Kesinlikle ‘holding’ bünyesinde çalışmanız gerekiyor, kesinlikle İyi Parti ve CHP’deki gladyo unsurlarını bir kez olsun ağzınıza haşa almamak lazım.

Üç: Kesinlikle Hablemitoğlu’nun ve Uğur Mumcu’nun katilleri bugün nereye sızıyorlar hiç merak etmemek lazım, kesinlikle patronlarına tek laf etmemek aksine yıkamak yağlamak lazımmış.

Dört: asıl gerçek neymiş, Patagonya’da güvenilir kimse kalmayınca parayla anket yaptırılır eski yıkıntı hüsranları patron ve holding adamlarını cilalamak parlatmak lazım.”

Nihat Genç o listeye ne dedi?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

28 Yorum

 1. 1 sene önce

  Osurukçu Veyis’e bak be helal olsun. Bunlar olmazsa Türkiye mi ayakta kalır be? Nereden haber alırdık yoksa?

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Sayın aydınımız Nihat Genç’in söylediklerine yürekten katılıyorum.
  Bana güvendiğin gazetecilerin listesini göster, sana kim olduğunu söyleyeyim… Birinci olan uğur dündar dahil hiç birisinin uğur Mumcu’nun eline su dökecek ne bilgi birikimi ne de gazeteciliği var. Ya giderler ata alıp üsküdarı geçmiş işadamlarının evinin kapısında şov yaparlar. Ya da karanlık odalarından dışarıya çıkmadan küflenmiş eski küflü yazılarını halka haber diye bilgi diye yuttururlar.
  İşte bütün gün bize renkli gazetelerin büyük holding televizyonlarının gözümüzün içine içine soka soka izlettiği , kulağımızı dele dele dinlettiği adamlar bunlar. Elinizi vicdanınıza koyup bir kez daha bakın, Atatürkçüyüm diyen kesim yatıp kalkıp bunları okuyor işte. Ziyaret ettiğim Atatürkçü düşünce derneklerinın bir çoğunda Nutuk’u okumadan Yılmaz Özdil in Atatürk pazarladığı kitaplarını okuyanlar ezici çoğunlukta. Bu iş aynı , ben Müslümanım diyen birisinin Kur’an-ı Kerim okumadan önce Kuranı Kerim’i anlatan yalan yanlış kitaplara yönelmesi gibi bir şey… Bizim Atatürkçülerin gerçekleri görmek , bugün yeni 2020’de vatan millet bayrak mevzisinin nerde olduğunu saptamak diye bir kaygısı yok!
  Ellerinde hesap makinesiyle hangi parti ile CHP birleşirse iktidar olur hesabı yapıyorlar. Pekaka HDP bile olur… Maşallah bizim Atatürkçülerin daha çok yol yürümesi gerekir.
  İki sene evvel doğu Perinçek Atatürkçülere CHP ve Kılıçdaroğlu bonzai içiriyor demişti. Biz de bir çok hakaret etmiştik ona. Ama bugün geldiğimiz noktaya bakınca az bile söylemiş diyorum ve özür diliyorum ondan.
  Keşke bonzai içirmekle kalsalar, artık Atatürk’ün adını bile söylemeye üşeniyor bizi Türk askerini vuran ülkemizi bölmeye çalışan insanlarla kolkola girmeye zorluyorlar…

  Cevapla
 3. 1 sene önce

  Nagehan yok!
  Kovası yok!
  Böyle liste mi olur!!!!!!
  Yakışırlardı bu tırışkalara

  Cevapla
 4. 1 sene önce

  Çölleri aşan bir deve vardı eksik.
  Nerde?

  Cevapla
 5. 1 sene önce

  Yarısı Atatürk’le aldatanlar listesi, yarısı da NATO ABD AB cenahı…
  Bu listeyle bizim Atatürkçüler bayağı ilerleme göstertmişler maşallah

  Cevapla
 6. Hiç şaşırmamak gerekir.Biz de evlat sahibiyiz ve evlatlar başta olmak üzere derin ve kesif bir şuursuzluk-hedefsizlik-eksik aidiyet duygusu veya olmaması-bedenine ve ruhuna tam yabancılık hali filan bir yığın tabii ki böyle durmadan konuşabilen ve asla hiç bir söylemeyen süpürge ordusunu yeğ tutacak.Normal.Az kaldı,hayat bağırta bağırta döve döve eze eze bu yığına Cumhuriyet-Ter-Üretmek-Yetinmek-Pay etmek gibi değerleri öğretecek ve o zaman bu maymunsal arkadaşlar ait oldukları yerde hakettiklerini ayıklarken;Yavuz Alogan,Onur Caymaz,Erdem Atay,Naim Babüroğlu,Hümay Göbel,Gülümser Heper,Şahin Filiz,Sinan Meydan,Aytunç Erkin,Hüsnü Mahalli,Kemal Üçüncü,Kayahan Uygur,Bartu Soral gibi abidelerle tanışmış olacaklar kaosta kaybolmuş nesil.Ama önce nankörlüğün değişmez ilacı acı sonra ferah!

  Cevapla
 7. 1 sene önce

  Hakikaten çok pespaye bir liste. Pespaye olan ya da bu hale getirilen halkımızı da unutmamak lazım

  Cevapla
 8. Sebahattin Önkibar,Hüseyin Vodinalı’yı yazmayı unutmuşum ki büyük ayıp.Özür dilerim.

  Cevapla
 9. 1 sene önce

  Rok yok roket yok!

  Cevapla
 10. 1 sene önce

  Ece, Nazli, Haluk, haricinde onlarmi gazeteci, ? yapmayin bu ulkede Ensonuncular bunlar, insanin olmadigi yerde Belki insan sayilir

  Cevapla
 11. 1 sene önce

  Liste sondan baslamis.

  Cevapla
 12. 1 sene önce

  Nihat bey guvenilir (!) arkadaslardan biseyler ogrenmeniz gerekiyor.liste dışı kalmisiniz …

  Cevapla
 13. 1 sene önce

  Dogrusu ama aralarinda sadece Ugur Dündar “Arastirmaci Gazeteci” Olarak Hakkini veriyordu mesleginin … gerisi sokaktan toplanmis gibi …

  Cevapla
 14. 1 sene önce

  Şu “Ataturkculer” bir harika dostum. Nerede amarigan demokrasiyacisi, hdpkkci, Atlantik uşağı, Atatürk Cumhuriyet ve Türk kimliğine düşman tip var listede. Şu Küçükkaya adlı amarigan uşağı alenen, önce Atatürk resmi gösterip içinde Atatürk geçen bir cümle kuruyor, sonra tasnakci bir hdpkkciyi yada en azılısindan kendi gibi amarigan uşağıni ekrana dayıyor.

  Cevapla
 15. 1 sene önce

  Haluk Levent hariç , gerisini suya aşağı ver, yukarı doğruda ara .

  Cevapla
 16. 1 sene önce

  Kaliteli kaymak , kaliteli sütten olur. Halkı böyle olan bir millet, ancak böyle bir güven listesi çıkarır. Haluk Levent hariç , ekşimiş sütten kaymak listesi.

  Cevapla
 17. 1 sene önce

  erkan tan ile fatih altaylinin oldugu bir listede olmak bile hakarettir benim gozumde.

  Cevapla
 18. 1 sene önce

  Adama sormuslar…Asagidaki hayvanlardan hangisini seversin diye…A.sirtlan..B.cakal…C.timsah….D.yilan…E.akrep…..Anketi yapan coook ileri zekali arkadas siklarin icine ne aslani koymus, ne kartali..Coook zeki bir arkadasmis…Bu zekayla ilkokuldan dahi diploma alamaz ama anketor olmus…!

  Cevapla
 19. Ya bu zamanda objektif bişilerin olması mümkün mü? Hangi İNSAN Erkan Tan ı güvenilir bulur ki. İşin içinde bir cinlik mi desem bir yönlendirme mi desem bir ….bne lik mi desem.

  Cevapla
 20. 1 sene önce

  Emin mi?

  Cevapla
 21. 1 sene önce

  Nihat abi bu listeye girerse kendini kessin atsın zaten.net

  Cevapla
 22. 1 sene önce

  Bu anketi yapan kuruluşun kim olduğunu, bu yazarların kim olduklarını, amaçlarını, güvenilir olup olmadıklarını anlamak için iki yöntem kullanılabilir. Birinci Yöntem: Bu kişilerin analarına sormak gerek senin oğlun/kızın güvenilir midir diye? Herhalde anaları gülmekten yere yatarlar. İkinci Yöntem: Aralarında fetö’ye övgüler dizmemiş, fesliyi programına davet etmemiş, pkk ve onu destekleyenlere övgüler dizmemiş kaç kişi var aralarında? Cevap “sıfır”.

  Cevapla
 23. 1 sene önce

  Bu sahte verili anketi yapanların ve yayınlayanların amacı ne? Kurtuluş mücadelesi devam ederken, İngilizlerin uçaklarından “Atatürk’ü ve Kuvva-i Milliye-yi kötüleyen broşürler atıllırdı, hem de yüzbinlercesi (o zamanın büyük rakamları). Demek ki şu söz sanki doğru gibi. ”Geldikleri gibi gitmediler. Kimi itini, kimi bitini, kimi piçini bırakıp gitti.”

  Cevapla
 24. 1 sene önce

  He la, Binali Yildirim’i da cok cikarirdi.

  Cevapla
 25. 1 sene önce

  Anladık hepsi çok güvenilirde Haluk LEVENT ne ariyo listede şarkıcı değilmiydi kendisi

  Cevapla
 26. 1 sene önce

  demek ki bu ulus ‘guvenmek ‘ kelımesının anlamını tam kavrayamamıs

  Cevapla
 27. 1 sene önce

  atatrukculer derken sonuna (!) ısaretı koymayı unutmussun

  Cevapla
 28. 1 sene önce

  ugur dundarı ıyı tanımadan yorum yapmayalım

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!