Öcalan için yürüyüş yapan HDP’li vekiller polise saldırdı

İstanbul Kadıköy'de terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a uygulanan görüş yasağının kaldırılmasını isteyenler, yürüyüş düzenledi. Güvenlik güçleri, Öcalan lehine sloganlar atan gruba müdahale ederken yürüyüşe katılan HDP'li vekiller Ayşe Başaran ve Feleknas Uca polislere tehditler savurdu. 

featured

Kadıköy’de terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’a uygulanan görüş yasağını protesto etmek için düzenlenen yürüyüşe polis müdahale etti.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde gerçekleştirilecek yürüyüşün İstanbul ayağı için Kadıköy’de bir araya gelen terör yandaşları, Serasker Caddesi üzerinden Bahariye Caddesi’ne doğru Öcalan lehine sloganlar atarak yürüdü.

Yürüyüşte ön sıralarda yer alan HDP Batman Milletvekili Ayşe Başaran ve Feleknas Uca polisle tartıştı. İki vekil, polislere hakaretler ederek tehditler savurdu. Başaran ve Uca polislere, “Çete başı, mafya, terbiyesiz ahlaksız. Hesap vereceksiniz. Gideceksiniz. Kürt kadınlarına saygı duymayı öğreneceksin. Papucumun polisi.” diye bağırdı. Başaran, olayı takip eden basına kendilerine müdahale eden polislerin yargılanacağını savundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Kılıçdaroğlu’nu sorumlu tuttuğu mesajında “Kadıköy’den gitmek isteyip direnenler gözaltında. Polisimize yumruk atan terörist bozuntusunun ismi, HDP Milletvekili Saliha Aydemir. Gerekli suç duyurusu yapılıyor. Kılıçdaroğlu, müsebbibi sensin.” dedi.

Öcalan için yürüyüş yapan HDP’li vekiller polise saldırdı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

5 Yorum

  1. Papuçunun polisi değil Türk Polisi.Sen ise harbiden pabuçsun.Rezil!Kürt kadını benim anam gibi bin dert ve eza içinde.Sen kürt kadını değilsin kadın bile değilsin.Belki yırtıcı bir dişi.ABD/AB sahipli yırtıcı bir dişi!

  2. 2 hafta önce

    Suçluyu övme diye bir ceza yok muydu? Biz yanlışlıkla muhalif birine “doğru demiş” desek suçluyu övmekten içeri atarlar 😀 Demek ki teröristbaşını övünce sıkıntı yok. Az çalarsan “hırsız”, çok çalarsan “başkan” derler.

  3. 2 hafta önce

    Bu yürüyüş ve izin verme tam bir kurgu bunu gorememek saflık olur. Talimatla yapilmis secim yaklaştıkça bunun fazlası olacak. Bence burdan bir hayirli is cikarda muhalefetin kamburu hdpden kutuluruz

  4. 2 hafta önce

    kurt kadini demis bir de utanmaz, ahlaksiz. Sen insan misin sanki.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!