Öcalan posteri önünde konser veren Aynur Doğan, İBB’nin salonunda sahneye çıkacak

5 şehit verdiğimiz gün terör örgütü PKK elebaşısı Abdullah Öcalan’ın posteri önünde defalarca konser veren Aynur Doğan’ın 'Türkiye Turnesi' kapsamında İBB'ye bağlı salonda konser vereceğinin açıklanması sosyal medyada tepki çekti.

featured

PKK’ya karşı başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na karşı başlatılan kampanyaya imza atarak karşı çıkan Aynur Doğan, özel bir firmanın düzenleyeceği organizasyonda 20 Mayıs tarihinde konser verecekti. Kocaeli’nin Derince ilçesinde yapılması planlanan konser belediye tarafından iptal edilmişti.

Konserin iptal edildiğini Twitter hesabından duyuran Derince Beledyesi “İlçemiz sınırları içerisinde özel bir firmanın yapacak olduğu konser organizasyonunun yapılan detaylı inceleme sonucunda uygun olmadığı tespit edilmiş olup, etkinlik belediyemiz tarafından iptal edilmştir” açıklamasında bulunmuştu.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kürtçe müziğin yasaklandığını iddia ederek “Özgür doğduk, özgür öleceğiz bu vatanda. Bunu kafana sok AKP” ifadelerini kullanmıştı.

HDP’li Meral Danış Beştaş da “Kürt ve Kürtçe düşmanı değilsiniz öyle mi?” diyerek konuyu Kürtçeye getirmişti.

CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu ise Meclis’te Kürtçe şarkı söyleyerek Doğan’a destek çıkmıştı.

İBB’DEN KONSER DUYURUSU

Aynur Doğan’ın 28 Mayıs saat 21.00 Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahne alacağı ortaya çıktı.

CHP’li belediyelerin etkinliklerini paylaşan “Büyükşehir Çalışıyor” isimli sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda “Aynur Doğan, 28 Mayıs saat 21.00’de İBB Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda, biletler Passo’da.” ifadeleri yer aldı.

Paylaşımın altına tepki mesajları yağdı. Vatandaşlar 5 şehidin verildiği gün böyle bir etkinliğin duyurulmasına tepki gösterdi.

Öcalan posteri önünde konser veren Aynur Doğan, İBB’nin salonunda sahneye çıkacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 8 ay önce

  Solculuk ile bölücülüğü birbirinden ayırabildiğiniz gün bu millet belki size de oy verir sayın Kılıçdaroğlu. O zamana kadar oylar Zafer’e

 2. 8 ay önce

  Ataturkculer vatanseverler milliyetciler biraz silkinin kendinize gelin gozunuze soka soka bunlari yapan insanlari desteklemek ataturke ihanettir

 3. 8 ay önce

  ne tepki çekti Allah aşkına sor bakalım chp gençlik kollarına ne diyo

 4. 8 ay önce

  KK, çocukluğundan bu güne kadar hayatının her anında Kürtçü SeyitRızanın ve onunla birlikte ayaklanmış akrabalarının kinini gütmüş. Böyle birinin birgün bölücülükten vazgeçeceğini sanmak saflıktır.

 5. 8 ay önce

  Kılıçdaroğlu bir Amerikan piyonudur. Bölücülüğü de ABD istediği için yapar. FETÖ yü kurtarmak için Ankara’dan İstanbul’a ABD nin emriyle yürür. Solcuymuş falan, geçiniz. Solcu piyon olmaz. Solcu halkını, milletini düşünür.

  • 8 ay önce

   Gülen ve Tayyo’dan sonra, basimiza bu Piyon’u sarmak niyetinde CIA.
   Türk Ulusu’nu deniz- yilan ikileminde tutup, vatani bölüp isgal etmek.
   Tek Niyet

 6. 8 ay önce

  İşte budur. Ekrem başkan bir kez daha ne kadar demokratik olduğunu göstermiştir. Sanata ve sanatçıya ve de edebiyata, tiyatroya, oyun yazarlarına, sahneye koyucularına desteğini esirgemeyen sanat aşığı bir insandır. Hatta bir keresinde akil Kadir’le birlikte Zülfü abimin haklı olarak söylediği gibi büyük edebiyatçı Selo’nun yazdığı oyunun sahnelenmesine ailesel destek bile vermişti.
  Sanatçıya yeni sidisi için İBB’nin sponsor olmasını beklemek en tabii, en demokratik, en sanatsal hakkımızdır. Yok apo posteriymiş, yok bilmem neymiş. Bırakın efendim bu işleri, fırçalayın dişleri…Çok mu demode oldu? Neyse olsa da olmasa da…

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!