Oğlunun ölümündeki adaletsizliğe karşı savaşan general, Erdoğan’a seslendi: Sizlere son çağrım

5,5 yıl önce kaybettiği oğlunun ölümünün aydınlatılması için mücadele veren emekli Tümgeneral Ethem Büyükışık, Veryansın Tv yayınına konuk oldu. Oğlunun cinayete kurban gittiğini söyleyen Büyükışık, adalete olan inancını yitirdiğini belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlara son bir çağrıda bulundu.

featured

VERYANSIN TV

E.Tümg. Ethem Büyükışık, cinayete kurban gittiğini söylediği 26 yaşındaki oğlu Dorukhan Büyükışık’ın ölümünün aydınlatılması için 5 yıldır mücadele veriyor.

Baba Büyükışık, Veryansın Tv’de Erdem Atay’ın sorularını yanıtlayarak hak mücadelesini anlattı.

26 yaşındaki oğlu Dorukhan Büyükışık, 12 Mayıs 2018 tarihi gece saatlerinde spor yapmak için evinden ayrıldı. 13 Mayıs sabahı Ethem Büyükışık, evlerinin yakınındaki bir kaba inşaatta oğlunun öldüğünü öğrendi.

Oğlunun cinayete kurban gittiğini ancak olaya intihar süsü verildiğini iddia eden Büyükışık, inşaat şirketini ve dönemin ilçe emniyet müdürünü suçladı.

Deliller üzerinde karartma yapıldığını söyleyen Büyükışık, oğlunun düştüğü iddia edilen mesafenin binaya uzaklığı sebebiyle vakanın bir cinayet olduğunu ispat eden bilirkişi raporları olduğunu belirtti.

Baba Büyükışık, oğlunun vücudunda hiçbir kan lekesi olmaması ve boğazında kesiğe benzer bir iz olması sebebiyle ilk anda olayın cinayet olduğunu anladığını söyledi.

‘BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIM’

Ethem Büyükışık, Veryansın Tv yayınında şu ifadeleri kullandı:

“Bu işin peşini bırakmayacağım. Hakikat ortaya çıkana kadar, ben bu işin peşini bırakmayacağım.”
Oğlumun ölüdürldüğü gün çok büyük bir acı hissettim ama; biz askerler, bir şeyin hep farkındayızdır. Yaşam kadar ölüm de hayatın bir parçasıdır. Ve hiçbir zaman bu iş sıralı olmaz. Yüzlerce mehmetçiğimi kendi ellerimle toprağa verdim. Kanlarını kendi ellerimle sildim. Oğlum Dorukhan Büyükışık benim son mehmetçiğimdi. Oğlumu kaybettiğim gün, kaybettiğim şehitlerimin acısının aynısını hissettim. Ne bir eksik ne bir fazla. Ama metanetimi muhafaza ettim. Bunun Tanrı’nın emri olduğunu, Tanrı’nın verdiği oğlumu yine Tanrı’nın aldığını düşünerek bütün acımı bastırdım ve bu soruşturmaya devam ettim. Ölüm acısıyla bile insan baş edebiliyor. Tanrı bunun sabrını insana veriyor. Bir şeyin acısını bastırmak mümkün değil: Adaletsizliğin. Oğlumun acısına katlanabilirim ama adaletsizliğin acısına asla katlanamam. Bu acı, oğlumun kaybından daha fazla canımı yakıyor.

‘BÜTÜN KAMU GÖREVLİLERİNE SESLENİYORUM’

O nedenle bizi izleyen ya da izleyecek olan bütün kamu görevlilerine sesleniyorum. Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere… Sakın ‘bunu bir inceleyin’ demeyin. Davet edin, belgelerini getireyim size göstereyim. Davet edin, size gelip hakikati işaret edeyim. Artık, bu devletin kurumlarının daha fazla zarar görmesine neden olmayın.

‘DEVLETİN KURUMLARI ÇOKBÜYÜK ZARAR GÖRDÜ’

Devletin kurumları çok büyük zarar gördü. Sadece, benim çevremde bu olaya şahit olanlar, bundan önce kafası karışık olanlar, bu olayı yıllar içinde izledikçe, artık sizlere olan itimatlarını kaybettiler. Ben son bir umut olarak, Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Adalet Bakanı ve Sayın İçişleri Bakanı’nın şahsen beni davet ederek; yapılan bu hukuksuzluğu benden dinlemelerini ve ondan sonra da, bu olaya el koyarak bunu çözmelerini talep ediyorum.

‘BU MÜCADELEYİ OĞLUM İÇİN YÜRÜTMÜYORUM’

Ben, sonuç ne olursa olsun, oğlumun geri gelmeyeceğini biliyorum. Bu mücadeleyi oğlum için yürütmüyorum. Bu mücadeleyi benim gibi oğlu öldürülüp intihar süsü verilen tüm aileler adına veriyorum. Hiç olmazsa bundan sonra göreve devam edecek olan genç nesiller, genç kamu görevlileri; böyle bir büyük suçun parçası olmazlar. Bir kişiyi bile vazgeçirsek, bir kişiyi bile uyarsak, bir kişiyi bile bu suçların faili olmaktan korusak, bu kârdır diyorum. Lütfen adalet çağrıma kulak verin. Beni davet edin ve hakikati sizinle paylaşayım. Çünkü kurumlarınız tarafından size getirilen bilgi notlarında gerçek dışı sahte bilgiler ve belgeler size gösteriliyor.

SON ÇAĞRI: EĞER BU YAPILMAZSA…

Eğer bu yapılmazsa, şunu bilin ki; ben bu sahte bilgi ve belgeleri ve bunların doğrularını, bütün referans belgeleri, devletin kendi resmi belgelerini, kamuoyuyla paylaşacağım. Bunun engellemeniz mümkün değil. O nedenle sizlere son çağrım: Adaleti tesis edin.”

Programı izlemek için tıklayınız:

Oğlunun ölümündeki adaletsizliğe karşı savaşan general, Erdoğan’a seslendi: Sizlere son çağrım

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Allahtan acili aileye sabirlar ve aradiklari adaleti acilen bulmalarini diliyorum. Bu acilarinin icinde bir de dedekliflik yapmak zornda kalmalari ne kadarda zor..

    Adaletin olmadigi bir ulke ve yasam icin cabalamak… Bugun birimize, yarin hepimize olabilecek seyler bunlar bu bozuk duzende… Akillara durgunluk veren durumlar, islemler, hukuksuzluk, yolsuzluklar vs vs… Soylenecek tek sey: halkin aklini basina toplamasi ancak herkes icin adalet ve huzuru geri getirebilir. Tum curumuslukleri temizlememiz lazim.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!