‘Öğrenci yurtları devletleştirilsin’ dedi, yankısı FETÖ’cü Emre Uslu’dan geldi!

featured

Tarikat yurdunda yaşanan baş kesme vahşetinin ardından, cemaat yurtları yeniden gündeme geldi. ‘Öğrenci yurtları devletleştirilsin’ çağrısı FETÖ’cüleri rahatsız etti.

VERYANSIN TV

Antalya’da tarikat bağlantısı olduğu bilinen Alim Derneği’ne bağlı öğrenci yurdunda üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul’ın (18) başının satırla kesilerek göğsünün üstüne konulması büyük yankı uyandırdı. Vahşeti işleyen yurdun aşçısı İhsan Güney’in (38) “Deccali vurdum” diye bağırmıştı.

Öte yandan katledilen üniversite öğrencisinin babası, oğlunun cenaze töreninde söylediği “Kendisinin kaldığı, konakladığı eller, emin ellerdi. Biz bundan eminiz. Daha önce defaatle kardeşlerimizden, değişik kişilerden bu emanet yuvasına koyduklarımızdan hep randıman aldık. Biz o konuda asla yanlış fikre asla katılmıyoruz” sözleri büyük tepki çekmişti.

Antalya’da işlenen bu vahşi cinayet, tarikat ver cemaatlere bağlı sözde öğrenci yurtlarını yeniden gündeme getirdi.

Emekli general Ahmet Yavuz, sosyal medya hesabından “Bütün öğrenci yurtlarını devletleştireceğini açıklayan partiye oy vereceğim” diye yazdı.

Yavuz’un paylaşımından rahatsız olan firari FETÖ’cü Emre Uslu, “Devlerin (devletin) yetimhaneleri, yurtları fuhuş yuvası maalesef ama bu kafaya göre orda sorun yok çünkü onlar yetim sesler çıkmaz” diye yazdı.

FETÖ yıllar boyu işlettiği dersane ve yurtlarda örgüte militan devşirmiş, onbinlerce gencin hayatını karartmıştı. Örgütün AKP ile ortaklığının bozulmasının fitilini ateşleyen olay da hükümetin FETÖ dersanelerine yönelik hamlesi olmuştu.

‘Öğrenci yurtları devletleştirilsin’ dedi, yankısı FETÖ’cü Emre Uslu’dan geldi!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

 1. 7 ay önce

  Sorun şu ki AKP henüz devletin tüm memurlarını dönüştüremediği için ve halkın çoğunluğunu kurmak istediği sisteme ikna edemediği için tarikatların çocukları ve gençleri devşirebilecekleri yatılı Kuran kurslarını ve sözde öğrenci yurtlarını teşvik etti. Tam bir dönüşüm elde edebilse zaten hepsini kendi isteği ile devletleştirecek. Devlet yurtlarındaki sorunlara gelince, şeffaf ve tarafsız denetim mekanizmalarına açık bir yönetimde bu sorunların hepsi ortadan kalkar.

  Cevapla
 2. 7 ay önce

  Sadece yurtlar değil
  Kelepir fiyatına satılan Fabrikalar
  Geçiş garantili Köprüler,Otoyollar,Tüp geçitler Vb.
  Türklirası ile kamulaştırılmalıdır.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!