Okulda büyük ihmal! Öğrenci ölümden döndü

featured

Okul bahçesinde açıkta bırakılan doğal gaz demiri 8 yaşındaki çocuğun bacağına saplandı. Rektörlük henüz önlem almazken ihmalden dolayı doğal gaz firmasını sorumlu tuttu.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü içinde Milli Eğitime bağlı Beytepe Ortaokulu ve İlkokulunun içinde yer aldığı ve anaokulunun da bulunduğu alanın içindeki demir çubuk 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Yağızhan Haluk Yazıcı’nın ölümüne sebep oluyordu.

Bahçe duvarına yakın ve etrafı açıkta bırakılan demir çubuğa basarak duvara tırmanmak isteyen küçük çocuk sivri demirin üzerine düştü. Öğrenci acilen ameliyata alındı. Yaralanma atardamara 1 cm yakın mesafede gerçekleştiği  şans eseri kurtulduğu ifade edildi.

Öğrencinin babası Kutluhan Yazıcı, Veryansın TV’ye yaptığı açıklamada doğalgaz borusunun okul dışında olduğunu, öğrencilerin oyun oynarken borunun üzerine çıktığını söyledi. Olay sonrası okul müdürünün rektörlüğe giderek benzer kazaların yaşanmaması için önlem alınması isteğini söyleyen Yazıcı, rektörlüğün konuyla yeterince ilgilenmediğini belirtti. Rektörlük doğal gaz borusunun şehrin heryerinde borunun ucu dışarıda olacak şekilde bırakıldığını, kendilerinin birşey yapamayacağını ifade ettiler. Yazıcı, rektörlüğün kampüs içindeki borulara koruma yapması gerektiğini söyledi.

Çocuğunun sağlık durumu hakkında da bilgi veren Yazıcı, en ucuz şekilde atlattı. Doktorun dediğine göre atar damara bir metre mesafe ile atlattı. Atar damara gelse belki hayatta olmayacaktı. İdaeciler bundan ders almalı, bizim çocuğumuz ucuz atlattı ama başka çocukların canı yanmasın. Hâlâ önlem alınamamış. O gün orada bir çalışma yapılması gerekirdi. Çocukların hayatını önemseyen her türlü çözümü bulur. Rektörlüğün sorumluluğu Başkent Doğalgaz’a atması kolaycılıktır.

 

Okulda büyük ihmal! Öğrenci ölümden döndü

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!