Olcay Kılavuz: Sinan Ateş için ben de adalet istiyorum

Sinan Ateş'ten önceki Ülkü Ocakları Genel Başkanı ve eski MHP milletvekili Olcay Kılavuz, cinayet hakkında "Her şeyden evvel böyle şerefsiz bir olayın içerisinde bulunacak kadar şerefsiz biri değilim. Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm. Sinan Ateş için ben de adalet istiyorum. Devletimiz gerekeni yapsın" dedi.

featured

Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş cinayetinde eski MHP Mersin Milletvekili, MHP lideri Bahçeli’nin danışmanı Olcay Kılavuz’un ismi sık sık gündeme geldi. Cinayeti işleyen tetikçiyi kaçıran Tolgahan Demirbaş’ın, Kılavuz’a ait evden çıktığı ortaya çıkmıştı.

Olcay Kılavuz, cinayet hakkında açıklamalarda bulundu.

Halk TV’ye konuşan Kılavuz, hakkındaki iddiaları reddederek, “Bu şerefsizliklerin içerisinde bizim yer bulmamızı çeşitli saldırı, çeşitli ithamlarla bizi bu olaylara çekmek istiyorlar. Bu olaydan en çok üzülen ve en çok mağdur olan kişi benim. Namusum ve şerefimle ülkü ocakları gibi bir kurumda uzun yıllar görev yapmış ve kendisinden sonra ülkü ocakları genel başkanlığı yapmış birisinin böylesi menfur bir saldırıya maruz kalmasına ne rızamız olabilir, ne de içinde olabiliriz, ne de böyle bir şey isteriz. Bu çok korkunç bir şey. Hatta alçakça” dedi.

‘CİNAYET GÜNÜ NİĞDE’DEYDİM’

Partisinin Sinan Ateş cinayetine “sahip çıktığını” iddia eden Kılavuz, “Devlet Bahçeli konuşmalarında Sinan Ateş’ten bahsediyor. Biz de herkesten daha çok bu olayın her yönüyle açığa çıkmasını ben isterim. Ben zaten olayın olduğu gün memleketim Niğde’deydim. Olaydan birkaç gün önce de öyle. Herkes ile alakalı iddialar var. Ama gerçeklere bakmak lazım” diye konuştu.

‘İŞİN İÇİNDE OLMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL’

“Peki Efendim. Bir Cuma çıkışı Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’i kim öldürdü. Korkunç bir cinayet değil mi bu?” diye sorulan Kılavuz, “Bu işin içerisindekilerin Allah belasını versin. Önündekilerin, arkasındakilerin… İşin içinde kim varsa Allah belasını versin. Benim bu işin önünde, arkasında, sağında, solunda, dolayında olmam mümkün değil” dedi.

AİLEYLE TEMASA GEÇMEDİ

“Sinan Ateş’in ailesiyle irtibata geçtiniz mi?” şeklindeki soruya ise Kılavuz, “Ailesiyle irtibata geçmemiz gibi bir şey yok ki. Kendilerinden böyle bir talep gelmedi” diye konuştu.

‘DEVLETİMİZ ARAŞTIRSIN’

“Sinan Ateş sizden birisiydi. Temasa geçmek için onlardan bir talep gelmesi gerekir miydi?” diye sorulan Kılavuz, “Kurumsal olarak benim bir sorumluluğum var. Kafama göre adım atmam gibi bir durum söz konusu olamaz. Gelişi güzel kendi kafama göre gireyim, çıkayım gibi bir şey söz konusu olamaz. Şahsım Olcay Kılavuz olarak söylüyorum. Devletimizin kurumları var. Tüm yönleriyle bakılsın. HTS, baz… Her ne varsa bakılsın. Devletimizin imkanları var” dedi.

‘İDDİALAR YALAN’

“Sinan Ateş cinayetinin tetikçisini kaçıran Tolgahan Demirbaş sizin evinizden çıkmadı mı? Cinayetten sonra sizi aramadı mı?” şeklindeki soruya ise Kılavuz, “Bunların hepsi yalandan ibaret… Öyle bir şey yok. Suçlu biriyle, suça bulaşmış biriyle temas kurar mısınız? Sinan Ateş için adaletin tecelli etmesini herkesten çok ben isterim. Alnımız ak, başımız dik. Ben kahroluyorum. Ölümden ağır geliyor. Böyle bir olayın içerisinde zerre dahlim olsa ben kafama sıkar kendimi öldürürüm” yanıtını verdi.

‘İFADEYE ÇAĞRILSAM GİDERİM’

Konuya ilişkin ifadeye çağrılmadığını aktaran Kılavuz, “Dosya kapsamında şüpheli olduğuma dair bir bilgim yok. İfadeye çağırılırsam seve seve giderim. Devlet Bahçeli Bey’de bana yönelik bir saldırı olduğunu biliyor. Bugüne kadar açıklama yapmadım. Kurumsal kimliğimden kaynaklı. Ölüp ölüp diriliyorum. Sinan Ateş’e suikast yapıldı, bana da itibar suikasti yapılıyor. Beni de böyle öldürüyorlar” dedi.

Olcay Kılavuz: Sinan Ateş için ben de adalet istiyorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. 25 Mayıs 2024, 03:05

    Yanlışlıkla Rus uçağı vurulunca daha sular durulmadan dönemin ulku ocakları başkanı 300-500 ülkü ocaklıyı peşine takıp Rus Konsolosluğunun önünde protesto yapmıştı. Sonra uçağı fetoculerin düşürdüğü anlaşıldı. Alisiktir bazıları talimat ile iş yapmaya…

  2. Yazacaktim uzun uzun ama zaman kaybi. Derin memonun biraz daha dirisi.

  3. 24 Mayıs 2024, 23:37

    YALANNNNNNN SÖYLÜYOR.İRAN CUMHURBAŞKANININ KAZADA ÖLMESİNDEN DOLAYIR;”SIR PERDESİ ARALANSIN” DİYE FETVA VEREN HAİNLE,ÖZ VATAN EVLATLARI İÇİN KILLARINI BİLE KIPIRDATMADILAR

  4. 24 Mayıs 2024, 21:39

    katil senin evinde nasil cikti o zaman? O katili korumak icin polislerle tartisan kimdi?

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!