Ömür hemşireyi katleden caninin ilk ifadesi

featured

Kartal’da 33 yaşındaki hemşire Ömür Erez’i başından vurarak öldüren katil Rahmi Uygun’un ilk ifadesi ortaya çıktı.

İstanbul Kartal’da silahı ile sağlık ocağına giren Rahmi Uygun (39), Ömür Erez ile tartıştıktan sonra başına ateş etti.

SUÇ MAKİNASI ÇIKTI

Ömür Erez ağır yaralanırken 20 suç kaydı bulunduğu belirtilen Rahmi Uygun kaçarak uzaklaştı.

Hemşireye ilk müdahale sağlık merkezinde yapıldı. Hemşire Ömür Erez daha sonra ambulansla Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak Erez hayatını kaybetti.

BAĞCILAR’DA KISKIVRAK YAKALANDI

Olay yerine gelen polis, emniyet şeridi çekerek inceleme yaptı. İl dışından geldiği belirtilen saldırganın daha önce hemşireyi rahatsız ettiği tespit edildi. Polis kaçan saldırganı Bağcılar’da yakaladı. Kartal’da Aile Sağlığı Merkezinde görevli hemşire Ömür Erez’i silahla öldüren Rahmi Uygun, sorgulanmak üzere Gayrettepe’deki Cinayet Büro Amirliği’ne götürüldü.

BİR KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI

Katil zanlısı ile birlikte hareket ettiği belirtilen Musa T. isimli bir kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi. Şahsın, Konya’dan Rahmi Uygun’la beraber geldikleri belirtildi.

İLK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Rahmi Uygun’un ilk ifadesinde “Konya’dan dün kiralık araçla geldim. İki yıl önce internet üzerinden tanıştık. Bir yıl önce ayrıldık. 200 bin lira borç verdim. Parayı geri vermedi. Bugün de geldim tartıştık, vurdum” dediği öğrenildi.

CİNAYET SONRASI ÇAY İÇMEYE GİTMİŞLER

Katil zanlısı Uygun, Bağcılar’da bir kafede arkadaşı ile birlikte çay içerken polis ekipleri tarafından yakalandı. Bölgede bulunan görgü tanıkları o anları anlattı.

Görgü tanığı Fikret Yıldırım, “Biz oturuyorduk bir anda burası kalabalıklaştı polisler geldi. İki kişiydi burada. Arabasını ilerde büfenin önüne çekmiş buraya gelmiş. İki kişilerdi çay içerken yakalandılar. Yakalandığını gördüm. Kısa boyluydu. Arabaları da kiralıkmış. Çay içerken anı baskın yaptılar” dedi.

‘OTOMOBİL BURAYA BIRAKIP GİTMİŞ’

Hamza Miraç da, “Yaklaşık 20-25 polis geldi buraya. Arabayı incelediler. Olay yeri inceleme ekipleri falan geldi. Zanlı burada değil kafede yakaladı. Arabayı buraya bırakıp gitmiş” diye konuştu. Polis, kiralık olduğu öğrenilen otomobili inceleme yapmak üzere polis merkezine götürdü.

Ömür hemşireyi katleden caninin ilk ifadesi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!