‘Onlar ne hizmet etti ki beni disipline veriyorlar’

featured

CNN Türk’e çıktıkları için ihracı istenen CHP’liler karara tepki gösterdi. Mehmet Sevigen, ’12 Eylül’den sonra biz geldik kurduk. Onlar ne hizmet etti ki beni disipline veriyorlar’ dedi.

CHP’nin CNN Türk boykotuna uymadıkları için disipline sevk edilen eski İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, avukat İrem Çiçek ve eski milletvekili Mehmet Sevigen karara tepki gösterdi.

Ümit Kocasakal: Her şeyden önce benim CHP üyeliğim kütüğe yapılan kayıtla, rozetle sınırlandırılamaz. Gerekçelerde haklılık payı bulunsa da alınan boykot kararını doğru, tutarlı, partinin ilkelerine uygun bulmuyorum. Bunlar bir yana, boykot kararında deniyor ki ‘Tıpış tıpış oturacaksınız’. Bu partide biat kültürü, emir komuta zinciri olmaz; bizim partimize yakışmaz. Hayatım boyunca ifade özgürlüğünün değerine inanmış bir kişi olarak, kendi ifade özgürlüğümü de kutsal sayar, üzerine titrerim. Benim hangi ifade özgürlüğümü ve onun bir parçası olan eleştiri hürriyetimi, ne zaman, nerede, nasıl kullanacağımı kimse belirleyemez. Bu husus benim dokunulmaz bir kişilik alanımdır. Parti yöneticilerinin kendileri bakımından bir katılmama kararı almasını ve uygulamasını saygı ve anlayışla karşılarım. Ancak tüm üyeleri, dolayısıyla şahsımı kapsayacak şekilde böyle bir yasaklamayı kabullenmem mümkün değildir. Kaldı ki, şahsıma bu şekilde getirilen bu yasak sadece bana değil, hitap ettiğim izleyicinin, halkın da bilgilenme hakkını sınırlamaktadır. Bu kanallara CHP üyesi olduğum için değil akademik, hukukçu, baro başkanı kimliğiyle davet ediliyorum.

Mehmet Sevigen: Yasak koydukları televizyon kanalına çıkmadım. İki aydır da ekranlara çıkmıyorum. Ama iki ay önce AHaber, Akittv, Ulusal Kanal, Cem Tv’ye çıktım. Benim çıktığım kanallarda yasak yok. CNN Türk dışında yasak koymadılar, nasıl oldu anlamıyorum. Bu kanallarda düşüncelerimi aktardım. Parti ile ilgili en küçük eleştirim olmadı. Sadece partiyi ve Atatürk’ü savunmak için çıktım. Üstelik Kemal Kılıçdaroğlu, sağ seçmene ulaşmanın öneminden sürekli söz eder. FETÖ’nün darbe girişimi sırasında CNN Türk basıldı. Yani gazi bir televizyon. O açıdan da bu yasak doğru değil. Ben partinin ikinci kurucu bakanıyım. 12 Eylül’den sonra biz geldik kurduk. Onlar ne hizmet etti ki beni disipline veriyorlar. Toptan gitmemizi istiyorlarsa bahane bulmaya gerek yok.

İrem Çiçek: CHP’nin yönetiminde yer alan bir kişi boykot kararına uyabilir; ama bu kararın CHP’de aktif görev almayan bir üyesine karşı uygulanmasını da demokratik olarak görmüyorum. Bu CHP’ye de yakışmıyor. (Hürriyet)

‘Onlar ne hizmet etti ki beni disipline veriyorlar’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 2 sene önce

  YCHP nin yeni tavrına alışacaksınız… İstanbul kurultayında çekil dedi , çekildi bir aday .. İstanbul il başkanı da gururla bu emirin yerine getirilmesini izledi.. Artık emir komuta zincirine uyulacak. Bu alt üst ilişkisine uymayan partiden atılacak. YCHP nin tavrı bu , buna alışılınacak… Bu İstanbul il başkanı tavrıdır , bu YCHP nin gelecek HDP/YCHP birlikteliğinin asker adımlarıdır…

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  İrem Çiçek ve Ümit Kocasakal….En büyük hatanız CNN’e çıkmak değil, CHP’den bir cacık olmayacağını anlamamış olmak!

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  beyler, maksat o degıl zaten tek adam polıtıkası tek aday polıtıkası BEN polıtıkası. chp sını esas kımlıgınden cıkarma cıkarma polıtıkası amerıkaya emperyallere hızmet polıtıkası yalakalık polıtıkası. ulusalcıları temızleme polıtıkası. Seneler evvel bunları yazdık cızdık anlatmaya calsıtık. dersımlının kısılıgını ortaya koyduk’sen aktrolsun’ dedıler. demeye de devam edıyorlar . bu bır zamanalr( halk* sosyal_ ozgurluk lafını kullanıdıgınızda gerı kafalıların ‘sen komunıstsın ‘demelerıne benzıyor. demekkı kendını ılerıcı sananlarında onlardan asagı kalır yanı yokmus.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!