‘Onu yanında oturur görünce İmamoğlu’nun adaylığa kararlı olduğunu anladım’

“Abdullah Gül'ün sesi” Fehmi Koru, Ertuğrul Özkök'ü işaret ederek “İmamoğlu’nun yanı başında oturur gördüğümde, o otobüsün adaylık amaçlı çıkılan bir yolculuğun aracı, İmamoğlu’nun da yapılacak seçimde cumhurbaşkanı adaylığını koymaya kararlı olduğunu anladım” ifadelerini kullandı.

featured
service

Abdullah Gül’e yakınlığıyla bilinen ve basında “Gül’ün sesi” olarak nitelenen Fehmi Koru, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun Karadeniz turunu yazdı. Daha doğrusu İmamoğlu’nun otobüsündeki gazetecileri… Ancak odaklandığı kişi Nagehan Alçı değil Ertuğrul Özkök. Koru, “Ertuğrul Özkök’ü o otobüste ve İmamoğlu’nun yanı başında oturur gördüğümde, o otobüsün adaylık amaçlı çıkılan bir yolculuğun aracı, İmamoğlu’nun da yapılacak seçimde cumhurbaşkanı adaylığını koymaya kararlı olduğunu anladım” ifadelerini kullandı.

Koru’nun kişisel internet sayfasında yayınlanan yazısının satır başları şöyle:

“İstanbul’un iki kez seçilerek göreve gelmiş büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda kararlı görünüyor.

Yukarıdaki cümleyi bugüne kadar kuramazdım, ancak bugün rahatlıkla gözleme dayanan beklentimi açıklayabiliyorum.

Dün ile bugün arasında değişen, İmamoğlu’nun birkaç gündür Karadeniz bölgesinde dolaşarak kalabalıklara hitap etmesi değil. O konuşmalara ve gezisine benim verdiğim anlamı kazandıran başka bir şey…

O geziden bir fotoğraf…

Fotoğrafta, İmamoğlu’nun gezisini izlemeleri için kendilerini davet ettiği anlaşılan bir grup gazeteci, bu amaçla yola çıkarılmış bir otobüs içerisinde topluca görülüyor. Çoğu bildik simalar…

İmamoğlu’nun yanı başında da grubun en bilinen ismi var: Ertuğrul Özkök…

Ertuğrul Özkök’ü o otobüste ve İmamoğlu’nun yanı başında oturur gördüğümde, o otobüsün adaylık amaçlı çıkılan bir yolculuğun aracı, İmamoğlu’nun da yapılacak seçimde cumhurbaşkanı adaylığını koymaya kararlı olduğunu anladım.

Hayırlı olsun.

Ekrem İmamoğlu aday olabilecek şartlara sahip. Gönlünde cumhurbaşkanlığı yattığını görmemek için görme özelliğini yitirmiş olmak gerek. Önünde açıklığa kavuşması gereken yalnızca iki konu var: Mensubu olduğu partinin de içinde yer aldığı ittifakın kurduğu 6’lı masanın onayı almak ve halkın desteği…

Gönlünde aday olmanın yattığını veri olarak kabul ettiğime göre, çıktığı gezinin yukarıda sıraladığım iki unsuru tersine çevirme gayreti amacı taşıdığını da söyleyebilirim: 6’lı masadan adaylığına onay çıkartabilmek için halkın kendisine teveccühü bulunduğunu göstermek amacıyla o geziye çıkılmış olmalı.

Ertuğrul Özkök’ün desteğini almak yolun yarısını geçmek anlamına gelebilir.

Neden böyle düşündüğümü açıklayayım.

Özkök yakın zamanlara kadar‘basının amiral gemisi’ unvanına da sahip Hürriyet’in başındaydı ve hemen her gün gazetenin bir köşesinde görüşlerini de açıklamaktaydı.

‘‘Türkiye’nin en etkili gazetecisi kim?’’ sorusuna hiç duraksamadan onun ismi verilebilirdi.

‘Leydi’nin topuk sesi’ manşetiyle Tansu Çiller’i başbakanlığa taşıyan yolu o açmıştı. [‘Siyasi hayatı bitti’ manşetiyle muhtar bile olamayacağını ilan ettiği siyasetçi sonradan başbakan ve cumhurbaşkanı oldu ama o konunun yeri burası değil.]

Bugün Hürriyet artık ‘basının amiral gemisi’ olmaktan hayli uzak ve Ertuğrul Özkök de önce yayın yönetmenliğini, en sonunda da köşesini kaybetti.

Ancak internetin sağladığı imkanı kullanarak görüşlerini açıklamaya devam ediyor.

Sanki hala Hürriyet’in başında ve yazarı muamelesi de görüyor.

Zoru başarmak demek bu.

Ertuğrul Özkök’ün çıkılan Karadeniz gezisinde çekilen fotoğrafta onun yanı başında görünmesi Ekrem İmamoğlu’na verdiği destek olarak yorumlanabilir.

Hiç kuşkusuz önemli bir destek bu.

Karadeniz’de düzenlediği mitinglerde halktan ilgi gördüğüne işaret sayılabilecek kalabalıklar kadar önemli bir destek…

Şimdi iş, Millet İttifakı tarafından kurulmuş 6’lı masada yer alan liderlerden -en başta da kendi partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan- adaylığı için onay alabilmesine kalmış durumda.”

‘Onu yanında oturur görünce İmamoğlu’nun adaylığa kararlı olduğunu anladım’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

  1. 2 hafta önce

    Malum zevat iş başında.

  2. KÖKÜNE KİBRİT SUYU…

  3. 2 hafta önce

    Gidip almanayaya ingiltereye bakında insanalrın haberlere nasıl yorumlar yazdıklarıı görün ve düşünün bunlar mı bize insanhaklarında üstünlük taslıyorlar diye! Bu sayfadaki habere şu yorumu yazdım “Bu fotoğrafta yer alan kişiler hiç türk gibi görünmüyorlar” ve bu yorum yayınlanmadığını farkettim! Türkiyede bir Türkün bu cümleyi kurması bile sorun olur şimdi yayınlamayalım DURUMUNA GELMİŞ ANLAMALIYIZ Kİ TÜRKLER ÖZ VATANLARINDA BASKI ALTINDADIRLAR!

  4. Çekirge çok zıplıyor, illaki mayısa basacak..

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!