Onur Şener nasıl öldürüldü? Veryansın Tv ifadelerin tamamına ulaştı

Veryansın Tv, eğlence mekanında sahne alan Onur Şener'in (45), boğazının cam bardakla kesilerek öldürülmesiyle ilgili şüphelilerin ve tanıkların emniyet ve savcılık ifadesine ulaştı.

featured

VERYANSIN TV

Olay, önceki gün gece saatlerinde Mutlukent Mahallesi 1946 Sokak’taki eğlence mekanında meydana geldi. Bakanlıkta iş müfettişi İlker Karataş (35); meslektaşı Ali Gündüz (36), savunma sanayi alanında elektrik mühendisi Semih Soyalp (36), kadın arkadaşları J.E. (36) ve G.G. (36) ile eğlenirken, sahne alan Onur Şener’den şarkıyı karaoke yapmadan söylemesini istedi.

thumbnail
İlişkili Haber

Şarkıcı Onur Şener’in katilleri tutuklandı… İşte ifadeleri

Onur Şener’in İlker Karataş’a “İşime karışma” demesi üzerine aralarında tartışma çıktı. Tartışma, büyüyerek dışarı taşındı. Kavgaya dönüşen olayda Onur Şener, polis raporuna göre, boyun kısmından cam bardak kesiği ile yaralandı. Şener, çağrılan sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye kaldırıldı. 1 çocuk babası Şener, tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Veryansın Tv, olayla ilgili şüpheli ve tanıkların emniyet ve savcılık ifadesine ulaştı.

BİRA BARDAĞIYLA VURDUĞUNU İTİRAF ETTİ

Şüphelilerden İlker Karataş verdiği ilk ifadede, Onur Şener’in üzerine geldiğini, yanındaki kız arkadaşlarına saldıracağını düşündüğü için sağ elinde olan bira bardağını Şener’e doğru savurduğunu söyledi. Karataş, yere düşen Şener’e yumruk attığını da itiraf etti.

thumbnail
İlişkili Haber

Haluk Levent’ten öldürülen müzisyen Onur Şener’in katilleriyle ilgili açıklama: İkisi bürokrat…

Karakaş’in ifadesi şöyle:

“Onur Şener mekandan çıktı, önce sağ tarafa doğru giderken bizi görünce üzerimize doğru küfür ve hakaretler ederek sinirli bir şekilde geliyordu, onun geldiği tarafta Jale ve Gözde vardı, benim diğer tarafımda da Semih ve Ali vardı, Onur Şener’in sinirli bir şekilde mekan içerisinde yarım kalan hesabını  görmek için geldiği ve kızlara saldıracağını düşündüğüm için sağ elimde bulunan bira bardağını Onur Şener’e doğru savurdum, bardağın çarpıp çarpmadığını bilmiyorum, elimdeki bardağa ne olduğunu bilmiyorum.

‘YERDE YUMRUK ATTIM’

Bu esnada Onur da bana yumruk attı, ikimiz birlikte yere düştük. Onur sırtüstü ben de Onur’un üzerine doğru düştüm. Yerde de 1 kere sağ elimde onura doğru yumruk savurdum, bu esnada elimde herhangi bir şey yoktu, yine vurup vurmadığımı bilmiyorum. Benim bu olayda herhangi bir saldırı amacım yoktu, yanımda bayanları ve kendimi savunma için mücadele ettim”

ELİNDEKİ CAM KESİKLERİNE NE DEDİ?

Karakaş’ın Onur Şener’e bira ile vurduğunu beyan eden şüpheli Ali Gündüz de “Mekandan çıkıp sol tarafta kaldırım üzerinde biralarımızı içiyorduk, İlker yanımıza geldi, çok sinirliydi, büyük terbiyesizlik yaptıklarını söyleyip konuşuyordu. Dışarıya çıktığımızdan yaklaşık 10- 15 dakika sonra onur Şener yanında bayan arkadaşları ile birlikte dışarı çıktılar, önce sağ tarafa doğru gittiler, bayan arkadaşları orada kaldı, Onur Şener bizim olduğumuz tarafı göstererek “varoşlar” gibi bir şey söyledi, üzerimize doğru saldırgan bir vaziyette geliyordu, yanımıza geldiğinde bir anda İlker’in elinde bira bardağını Onur Şener’in kafasına vurduğunu gördüm.“ dedi.

Gündüz, elindeki cam kesikleriyle ilgili de “Ben aralarına girip Onur’u iteklemeye çalıştığım esnada bir anda kaldırımda asfalta omzumun üzerine düştüm, bir müddet omzumun kırıldığını düşünerek hareket edemedim, yerde öylece yatıyordum. Ayakta halen kavganın olduğunu görüyordum, sadece ayaklarını görebiliyordum, kim kiminle kavga ediyor göremedim, eşim Gözde ve Jale yanıma gelerek beni yattığım yerde oturur vaziyete getirdiler, sırtımı kaldırma yaslayarak oturdum, elime baktığımda sağ elimin avuç içinin kanadığını ve sol elimde de cam kesikleri vardı, kıyafetlerim kan olmuştu” şeklinde konuştu.

‘SERT BİR ŞEKİLDE VURDU’

Adli kontrolle serbest bırakılan Gözde G. de Onur Şener’in kendisini iteklediğini, İlker Karataş’ın elindeki bira bardağını Onur Şener’e sert bir şekilde vurduğunu beyan etti.

Gözde G’nin ifadesinde şu ifadeleri kullandı:

“Eşimin eli kesilmişti. “Senin elin neden kesildi?” diye sordum o da bana “Anlamadım ki kolum da kırıldı galiba” diye söyledi. Saçımda bulunan bandanayı çıkararak eşimin koluna tampon yaptım .

Onur Jale’ye hitaben “sen çok konuşuyorsun”  diyerek küçümseyici hitaplarda bulundu. Ancak bulunduğu hitabı şu anda hatırlamıyorum. Jale de “sen nasıl benimle bu şekilde konuşuyorsun” dedi. İlker bu esnada arkada duruyordu. İlker bu konuşmaları duyunca sağ elinde bulunan bira bardağını Onur Şener’in kafasına bir anda sert bir şekilde vurdu. Vurduğu esnada Onur ve İlker’in yüzleri birbirine dönük durumda idi. İlker bardağı Onur’a vurması ile birlikte bardak kırıldı. Bardak kırıldıktan sonra bardağın sağı İlker’in elinde kaldı. Bardağın kırılmasıyla birlikte Onur ve İlker arasında arbede yaşanmaya başladı. Arbede yaşanmaya başlayınca ben Onur’un kafasının kanadığını gördüm.

İlker Onur’un üzerine atladı. Onu yüzü yere bakacak şekilde düşünce İlker de Onur’un sırtına doğru atlayarak Onur’a iki defa vurdu ancak bu esnada İlker’in elinde cam parçası olup olmadığını görmedim.”

İŞLETMECİ ‘HAKLISINIZ, KUSURA BAKMAYIN’ DEDİ

Yine adli kontrolle serbest bırakılan şüpheli Jale E. de mekanın içindeki tartışma sonrasında işletmecinin kendilerinden özür dilediğini öne sürdü:

“İlker ile solist arasında itişme olduğunu gördüm. İlker’in yanında Semih de vardı. Semih lavaboya gitmişti, ne vakit İlker’in yanına geldi onu görmedim, solist hem İlker’i hem de Semih’i itekliyordu. Bu sırada araya mekanda çalışanlar girdiler ve İlker ile Semih bizim beklediğimiz bistroya geldi, içerisinde içki olan bardaklarını aldılar ve dışarıya çıktı, aynı anda Ali ve Gözde de içki bardaklarını alıp dışarıya çıktılar, onlar mekanın önünde bekliyorlardı. Bir süre sonra ben de dışarıya çıkarak yanlarına gittim. Bu sırada mekanın işletmecisi olduğu söylenen tanımadığım bir şahıs ile bizim arkadaşlar durumu konuşuyorlardı. Biz işletmeci bu şahsa yapılanın ayıp olduğunu kendimizin bir şey yapmadığını söyledik. İşletmecisi ile İlker yolun karşısına geçip konuştular, sonra yanımıza geldiler. İşletmeci de “Haklısınız kusura bakmayın anladım ben olayı” dedi ve yanımızdan ayrıldı. Kapının önünde durduğumuz sırada solist şahıs yanımıza geldi, yanında tanımadığım kadın vardı.”

Onur Şener’in Gözde G.’yi ittiğini belirten Jale E. şöyle devam etti:

‘ONUR ŞENER GÖZDE’Yİ İKİ KOLUNDAN TUTARAK KENARA DOĞRU İTTİ’

Bizim yanımıza geldiğinde önünde Gözde vardı ve Gözde’yi iki kolundan tutarak kenara doğru itti. Gözde bizim üzerimize doğru savruldu. Şahıs İlker’e doğru hamle yaptı. Şahsın Gözde’ye karşı yaptığı itme hareketinden dolayı Ali, Semih ve İlker bu şahsa karşı müdahalede bulundu. Hepsi birbirlerine vurmaya başladılar, ortalık bir anda karıştı, şahıs ile arkadaşlarım hepsi yere düştüler, yerdeyken boğuşmaya devam ettiler. Yerdeyken şahıs Ali’yi darp ediyordu. Ali’nin elinin kanadığını gördüm, şahıs ayağa kalktı, yaklaşık 3-4 metre karşı tarafa doğru yürüdü ve sonra yere düştüğünü gördüm. Etraftakiler şahsın boynunun kanadığını söylediler. Semih’in de elinin kanadığını gördüm. Etraftakiler şahsın kanamasına müdahale ediyorlardı. Semih ve İlker 112’yi aradılar, bir süre sonra ambulans geldi, şahsı alıp götürdüler. İkinci ambulans geldi, Ali ve Semih de bu ambulans ile hastaneye gittiler, olay yerine gelen polis ekipleri de ben, İlker ve Gözde’yi alarak emniyete getirdiler, ben şahsın öldüğünü emniyette öğrendim. Arkadaşlarımın ellerinde içki bardakları vardı ancak şahısla aralarında arbede başladığında bardaklar ellerinde miydi tam olarak hatırlamıyorum, ölen şahıs Ali, Semih ve İlker’e vurdu, onlar da bu şahsa vurdular. Vurduklarında ellerinde bir şey olup olmadığını görmedim. Kesici alet ile ilgili yaralama konusu nasıl meydana geldi bilemiyorum. Ben olayda kimseyi darp etmedim. Gözde de kimseye vurmadı, kimse beni darp etmedi, benim olay ile ilgili anlatacaklarım bunlardan ibarettir, dedi.

‘ÇIPLAK VAZİYETTE DOLANDIĞINI…’

Emniyette sorgusu alınan tanıklardan S.G.  “Mekanı terk etmek üzere çıktık bu sırada Onur’u yerde kanlar içerisinde gördüm, kız arkadaşı Pelin boynundan havlu ile kendisine tampon yapıyordu ben çevreye baktığımda onuru içeriden tartışmış olduğu şahıslardan bir tanesinin yani birinci eşgalini verdiği şahsın üzerinin çıplak vaziyette dolandığını şahsın korkmuş ve panik halinde olduğunu fark ettim, ikinci şahsın ise yerde oturduğunu başında ise bayan şahsın eline tampon yaptığını fark ettim, şahsın elinden kan geliyordu, akabinde polisler olay yerine gelerek müdahale ettiler” diye konuştu.

TANIK İFADESİ: ONUR ŞENER GÖZDE G’Yİ İTEKLEDİ

Tanık N.T. de verdiği detaylı ifadede, önce içeride tartışma yaşandığını, karşılıklı küfürleşmelerin ardından araya girdiklerini söyledi. Onur Şener’in şüphelilerden Ali Gündüz’ün eşi Gözde G.’yi eliyle iteklediğini belirten N.T. şüphelileri mekanın dış kısmına aldıklarını dile getirdi. Daha sonra mekanın içindeyken dışarıdan bağırtı duyduğunu ve dışarıya çıktığında Şener’i boğazından kanlar gelir şekilde gördüğünü, Ali Gündüz’ü de elinde kan olduğunu belirtti.

N.T. şunları söyledi:

“Üzerinde beyaz tişört bulunan, ismini emniyette İlker Karakaş olarak öğrendiğim şahıs ile üzerinde tulum giysi bulunan, sürekli müşterimiz olan Ali’nin eşi veya kız arkadaşı olarak bildiğim Gözde G.  ile birlikte sahnenin kenarına kadar geldiler ve sahnede şarkı söyleyen solistimiz bir şeyler söylediler ve tartışmaya başladılar. Tartışmadan dolayı Onur Şener sahneyi bırakarak mekanın ön kısmında bulunan bar ile sahnenin arkasındaki iki basamaklık merdivenlerin olduğu yere geldi. Merdivenlerin yanında gelince Onur Şener isimli arkadaş tartışmış olduğu İlker Karakaş’a hitaben “Sen ne diyorsun lan” diye bağırınca İlker isimli şahıs da “Sen kimsin seni …” gibilerinden karşılık verip küfretmesi üzerine biz araya girdik. Bu esnada sahne kenarında bulunan üzerinde tulum gibi giysi bulunan sonradan ismini öğrendiğim Gözde G., Onur Şener’e hitaben “Sen ne diyorsun, sen kimsin” diye bağırarak tepki vermesi üzerine Onur Şener de kızı eliyle itekledi. İteklemesi üzerine Ali Gündüz isimli şahıs masasından kalkarak “Sen benim karımı nasıl iteklersin” diyerek Onur’un üzerine saldırması üzerine biz araya girerek Ali Gündüz isimli şahsın birlikte gelmiş oldukları İlker Karakaş, Semih Soyalp ve Gözde G. ve Jale E. isimli şahısları mekanın dışına ben ve diğer garson ve bir de şef şahısları mekanın dış kısmına aldık.

Yaklaşık 2:30 sıralarında Onur Şener isimli solistimizin kız arkadaşı olan Pelin ve yanındaki 2 bayan ve yine solistin arkadaşları olan bir masadaki 2-3 kişilik grubu yolcu etmek üzere Onur Şener ile birlikte dışarı çıktıklarını gördüm. Bu esnada şef arkadaş içeri girdiğini gördüm. Ben içeride bulunan diğer müşterilerimiz hesapları ve mekandan çıkarmak için hazırlık yapmakta iken dışarıdan bir bayan bağırtı sesi duydum ve kapıdan dışarı çıktığımda iş yerimiz önünde Ali Gündüz isimli şahsın elinde kanlar vardı ve yerde yatıyordu. Ali’nin başında da beraber geldiği arkadaş grubundan İlker Karakaş, Gözde G. ve Jale E. vardı. Onur Şener ise ıslak hamburgercinin önünce boğazından kanlar gelir şekilde yerde yatıyordu.”

İşte Onur Şener cinayetinde şüpheli ve tanıkların savcılık ve emniyet ifadelerinin tamamı: 

 

Onur Şener nasıl öldürüldü? Veryansın Tv ifadelerin tamamına ulaştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    benim anlayamadığım. bir şarkı isteğinden bu kadar büyük olay çıkması. diyalogla çözülebilecek bir şeyin, (abi, valla o şarkıyı bilmiyorum…) kanlı şekilde sonuçlanması.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!