Orakoğlu’nun ‘Ergenekon’ hezeyanlarına Nurcular sarıldı

featured

Yargıtay’ın ‘Ergenekon diye bir örgüt yok’ kararından rahatsızlığını gizlemeyen AKP’li Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu’nun hezeyanlarına Nurcular sarıldı!

Ergenekon ve 28 Şubat davalarının tanığı, FETÖ kumpas davalarının en büyük destekçisi AKP’li Bülent Orakoğlu tekrar sahnede. Orakoğlu, dünkü Yeni Şafak’taki yazısında “Ergenekon terör örgütünün var olduğunu ve halen faaliyette bulunduğunu” iddia ederek Zaman ve Taraf gazetesinin bıraktığı yerden kumpasları savunmaya soyunmuştu. Murat Yetkin’in geçen günlerde yayınlanan “Endişe verici gelişmeler: İkinci Ergenekon süreci mi?” başlıklı yazısına atıf yapan Orakoğlu, Ergenekon-Balyoz kumpalarını savunanların sık sık dile getirdiği “FETÖ davayı sulandırdı” iddiası gündeme getirmişti.

Orakoğlu’nun sözlerini manşetine taşıyan Nurcuların yayın organı Yeni Asya “Ergenekon yine sahnede mi?” manşetini attı.

Gazete manşetinde, Orakoğlu ve Yetkin’in şu sözlerine yer verdi…

Murat Yetkin: “Gelişmeler adeta ikinci bir Ergenekon sürecinin başlatıldığı kuşkusuna yol açıyor. İlk Ergenekon operasyonlarında da böyle bir çeteleşme gözlüyordum. 2004-2005’te beni o çevrelerle toplantıya davet eden kişi şu anda Erdoğan’ın en güvendiği başdanışman.”

Bülent Orakoğlu: “Yargıtay’ın Ergenekon yok kararı 22 iddianameden oluşan davada suçsuzların yanında suçluların da aklanmasına yol açmıştı. Bu durum devletin üst yetkilileri başta olmak üzere kamu vicdanını tatmin etmemişti, eleştiri bombardımanına tutulmuştu.”

ORAKOĞLU’NUN KÖSTEBEĞİ

Emniyet İstihbarat Daire Başkanı olduğu dönemde Bülent Orakoğlu, polis memuru Kadir Sarmusak’ı köstebek olarak kullanarak Deniz Kuvvetleri’ne ait bazı belgeleri temin etmekle suçlanmıştı. Orakoğlu ve Sarmusak, askeri mahkemede birlikte yargılandılar. Orakoğlu tutuklandı. 56 gün Mamak Askeri Cezaevi’nde tutuldu. 1999 yılında beraat etti. Sarmusak, belgeleri Emniyet İstihbarat Dairesi’ne sızdırdığını itiraf etmişti. 2004 yılında Cem Uzan’ın Genç Parti’sinden aday olan Orakoğlu seçilemeyince AKP’ye yanaşmıştı.

Orakoğlu’nun ‘Ergenekon’ hezeyanlarına Nurcular sarıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

 1. 3 sene önce

  Bunlar ayni ocagin ürünü……………… FETÖ…………….. Büyük harflerle yazalim………… Bunlar yan sanayi gibi calisiyor……..
  esegi nekadar boyarsan BOYA……….. esek esektir……..

 2. 3 sene önce

  Tayip in aklında var bişeyler cıkar yakında.

 3. 3 sene önce

  Gerçek her zaman ortada bir yerdedir. Ergenekon davalarının hepsi doğruydu diyen de halt eder, tamamı asılsızdı diyen de. 1960, 1971, 1980, 1997 ve 2015 yıllarında darbeler ve muhtıralarla seçilmiş hükümetleri ABD emriyle hedef almış komutanlardan bahsediyoruz. Geçmişte Atatürk’ü putlaştırarak NATO kuklası olduğunu gizleyen komutanların yerini son zamanlarda Fetullah’ı putlaştıran komutanların almaya başladığını görüyoruz. Ergenekon’un sıfatı değişiyor ama fiili değişmiyor.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!