ORC Araştırma’nın son anketinde dikkat çeken sonuçlar… AKP 6 ilde de birinci olsa da…

AKP, anket düzenlenen 6 ilde de birinciliğini sürdürse de İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli'de Cumhur İttifakı, Millet İttifakı'nın gerisinde.

featured

ORC Araştırma, İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Rize ve Trabzon’da yaptığı seçim anketinin sonuçlarını paylaştı. Ankete göre AKP bütün illerde birinciliğini sürdürse de İstanbul, Ankara, Bursa ve Kocaeli’de Cumhur İttifakı, Millet İttifakı’nın gerisinde.

ORC Araştırma Ağustos ayının ‘Siyasi eğilimler araştırması’ anketinin sonuçlarını açıkladı. şirket, katılımcılara, ‘Bu pazar genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?’ diye sordu.

İşte sonuçlar…

‘SONUÇLAR UMARIM MUHALEFET İÇİN UYARICI OLUR’

Gazeteci İsmail Saymaz, AKP’nin, İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Trabzon’da en az yüzde 30 ile birinci parti olarak çıktığını söylerken, muhalefet çağrıda bulundu.

Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, “ORC’nin dünkü verilerine göre AK Parti İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Trabzon’da en az yüzle 30 oyla birinci parti. Ki ORC, bügünlerde muhalif bir kuruluş sayılabilir. Erken ve kolay zafer sarhoşluğuyla ayakları yerden kesilen muhalifler için umarım uyarıcı olur” ifadesini kullandı.

Saymaz, yazar Mehmet Bayraktaroğlu’nun “Yüzde 50’nin çok üzerinden yüzde 30’a gelmişse sevinmek motive eder. ‘Vay anasını hala mı’ demek ise moralleri yakar” yorumu üzerine de  “20 yıllık bir iktidar, hele tarihinin en zor dönemindeyken yüzde 30 oyu alabiliyor ve birinci olabiliyorsa bu vaziyete sevinmek değil, oturup düşünmek gerekir” düşüncesini dile getirdi.

ORC Araştırma’nın son anketinde dikkat çeken sonuçlar… AKP 6 ilde de birinci olsa da…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!