Orta gelirliye konut projesi… Bakan Kurum’dan yeni açıklama

Bakan Murat Kurum, orta ve orta üst gelir grubuna yönelik konut projesiyle ilgili “Bu konut hamlemizin detaylarını tamamladık. İnşallah 2023'ün başı itibarıyla aziz milletimizle paylaşacağız” dedi. Bu projede faizin yüzde 1'in altında, vade süresinin de 15 yıl olacağı belirtiliyor.

featured

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, orta gelir grubuna yönelik konutlar 2023 yılı başında açıklanacağını duyurdu.

ATO Congresium’da düzenlenen “İmkon Yapı ve İnovasyon Zirve Programı”nda yaptığı konuşmada Kurum, şunları kaydetti:

“Hazine ve Maliye Bakanlığımızla yürüttüğümüz orta ve orta üste hitaben bir projemiz var. Bu proje kapsamında sizlerin de sorun yaşadığı, tüketicilerin ev alırken kullanacakları konut kredilerine ilişkin uzun zamandır bir çalışma yapıyoruz. Bir taraftan konut arzını artıralım, yüklenicilerimiz, geliştiricilerimiz yeni projeleri yapsınlar, diğer taraftan da evini yeni alacak kardeşlerimize, orta gelire Ankara, İstanbul, İzmir’de yaşayan memur kardeşlerimize bu imkanı tanıyalım istiyoruz. Bu konut hamlemimizin detaylarını tamamladık. İnşallah 2023’ün başı itibarıyla aziz milletimizle paylaşacağız ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına hız kesmeden destek olmaya devam edeceğiz.”

Konuşmasının ardından Bakan Kurum, inşaat firmalarının projelerini tanıttığı stantları ziyaret etti.

Öte yandan orta gelirliye konut projesinde kademeli faiz oranı uygulanacağı ve oranların yüzde 1’in altında olacağı belirtiliyor. Kredi vadesinin de 15 yıla çıkacağı konuşuluyor.

Orta gelirliye konut projesi… Bakan Kurum’dan yeni açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!