Osman Başıbüyük: Gladyo’ya verilen görev

Son Rand Raporu’nu İngilizcesinden dipten başa okuyup inceleyen Emekli Hava Pilot Kurmay Albay Osman Başıbüyük, Veryansın Tv’den Erdem Atay’a raporun ayrıntılarını konuştu. Başıbüyük konuşmasında raporun bölümlerini tek tek açımlayarak ABD’nin ülkemizde ne yapmak isteğini anlamaya çalıştığını ve ABD’nin Türkiye’de siyaseti yeniden ‘dizayn’ etmeye çalıştığının görüldüğünü söyledi.

Son Rand Raporu’nu inceleyen Emekli Hava Pilot Kurmay Albay Osman Başıbüyük, “Amerikalılar açıkça Türkiye için ne düşündüklerini yazmazlar. Ama bunu ayrıntılarda anlamaya çalışırız. 240 sayfa raporu satır satır okudum. İçerisinde senaryolar var. Türkiye ne durumda nereye gidiyor onu senaryolaştırmışlar. Türkiye’den memnun değiliz bir eksen kayması var bunu nasıl düzeltiriz diyorlar. Bu kaymadan sorumlu olarak da hükumeti sorumlu görüyorlar ve onu değiştirmek istiyorlar” dedi.

“Bu AKP hükumeti gitmelidir diyorlar açıkça.” diyen Başıbüyük, ancak Amerikalıların yerine kimin geleceği konusunda tam emin olamadıklarını ve büyük bir hazırlık içinde olduklarını belirterek, “Peki kim gelecek? Yerine geleceği hazırlamanız gerekir. İşte şu anda bir hazırlık dönemindeyiz.” saptamasında bulunuyor.

“Erdoğan’ı da iktidara getiren Rand raporuydu.” diyerek Necmettin Erbakan’ın ünlü grup konuşmasındaki Atatürk vurgusundan sonra yayınlanan 1996 tarihli Rand Raporu’nu anımsatan Albay Başıbüyük, “O raporda da gelecekte Türkiye’de Abdullah Gül olsun Başbakan Erdoğan olsun deniyordu. 1996 tarihli rapor gerçekleşti. Bu rapora dikkatlice bakmamız gerekir.” açıklamasını yapıyor.

Erbakan’ı eleştirebilirsiniz ama milli ekonomi bağımsızlık konusunda söz söyleyemezsiniz diyen Osman Başıbüyük, 1996 – 2002’ye kadar hazırlık aşamasıyla geçildiğini ve nihayet AKP kazanarak rapor doğrultusunda ABD ve AB’yle canciğer kuzu sarması olduğumuzu, devletin neyi varsa sattığımızı, PKK’yle açılıma oturduğumuzu BOP eşbaşkanı olduğumuzu ama karşılığını yalnızca hendek işgalleriyle gördüğümüzü vurgulayarak, “Ve Fetö darbesi yaşadık…. Bunun üzerine Erdoğan başka arayışlara girdi. Rusya, Çin, İranla ilişkilerini geliştirdi. Bu ne demek? Yoldan çıkıyorsunuz demek. Raporda PKK’yla müzakere süreci bitmiştir; AKP bir daha müzakereye yanaşmaz diyorlar. Raporun kritik noktası bu. Bu müzakereye başlayacak iktidar istiyorlar.” diyor.

İşin kritik noktasının burası olduğunu ABD için en önemli amacın HDP’nin yeniden kritik pozisyona yerleşmesi olduğunu açıklayan Albay Osman Başıbüyük, FETÖ’nün neredeyse temizlendiğini ama gladyonun var olduğunu içeride yatan gladyo üyesi olup olmadığını bile bilmediğimizi, yeni siyasal şekillenmede gladyonun büyük bir rol oynadığını vurguluyor.

Osman Başıbüyük: Gladyo’ya verilen görev

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. Bu programda Akp iktidardan gitmemeli algısı işlenmiş gibi algıladım.Hdp akp ile birlikte güçlenmiştir .Akp nin gitmesiyle hdp de eskisi gibi yüzde 3 lere düşecektir.

 2. Chp-Hdp çoktan anlaştı.
  Emekli Tuğamiral Türker Ertürk, TELE-1 kanalında katıldığı bir programda Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/PYD’nin bulunmasını savundu. Ertürk, “O bölgede radikal İslami örgütler olacağına iyi ilişkilerimizi geliştireceğimiz güçlü merkezi otoritenin egemen olduğu federatif bir yapı içerisinde Kürtler olsun daha iyi. Laik yapısını da zaten biliyoruz PYD’nin.” ifadelerini kullandı.
  Sırrı Sureyya Önder
  Türkiye’de demokratikleşmeyi talep eden kesimler arasında Kürt sorununu anlamaya çalışanların sayısının arttığını belirten Önder, “Bu mesele tam da hallolması gerektiği gibi bir hal yoluna bilinç düzeyinde giriyor” ifadelerini kullandı.
  Önder, AK Parti-MHP blokunun barış sürecini yeniden başlatmasının ya da demokratikleşme yönelimine girmesinin ihtimal dahilinde olmadığını iddia ederek “AK Parti gidici. Bunun için kâhin olmaya gerek yok. Çift joker çekse bile bu eli bitiremeyecek” diye tepki çeken açıklamalara imza attı.
  CHP’yi yerel seçimlerdeki çizgiye HDP getirdi”
  CHP’nin yerel seçimlerdeki tutumu HDP’nin bugüne kadar getirdiği temel pratikti ama son yerel seçimlere gelene kadar bu CHP’nin resmi bir tutumu olmaktan uzaktı. HDP bu çizgiye getirdi.
  Demek istedigim Sahte Türk solu ile Hdp Israilin guvenligini saglayacak bir Kurdistan devleti uzerinde anlastilar. Buda Ulus Devlet modelinden ayrilacaklarini gosterir. Eger Erdogani indirebilirlerse.
  Ulusalcilara cok kritik bir soru soracagim.
  Bir tarafta Pkk Hdp Cia Feto+ Laik rejimi Turkiye Cumhuriyeti devletinden daha cok seven Chp
  Diger tarafta Vatansever ama rejim karsiti Osmanlilar + Mhp
  Ulusalcilara sorum şu bir gün Vatan ile Rejim arasinda kalirsaniz ne yapacaksiniz ? Bu soru yakin bir zamanda karsiniza cikacak gibi duruyor. Çünku Chp vatansever ulusalcilari tasviye ediyor.

 3. Akp çaycısına kadar gitmelidir yerine milli bir parti yeni bir parti ve gladyo ile mücadele etmiş kişilerden oluşmuş bir parti gelmelidir o parti ruhunu Uğur Mumcudan alır

 4. Eski gladyo ve yeni gladyonun kavgası olarak görüyorum ben bu durumu. Dönüm noktası da NATO’nun fetullahçılar konusunda yaptığı açıklamadır.

 5. Avrasya ile Atlantik arasindaki cekusmede Atlantik maci kaybeder zira Turk milletinin vicdaninda maci kaybetmi durumda Bunu YCHP-PKK/HDP -IP birlikteligi de onleyemez…

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!