Albay Osman Başıbüyük: Yunanistan bizim hava harekat planımızı elde etti!

featured

Emekli pilot Albay Osman Başıbüyük, Veryansın Tv’den Erdem Atay’a medyada şimdiye dek yer almayan önemli konularda açıklamalar yaptı.

Erdem Atay’a medyada şimdiye dek yer almayan önemli konularda açıklamalar yapan Emekli pilot Albay Osman Başıbüyük, 1998 yılında bir Türk yüzbaşının Yunanistan’a Türkiye’nin hava harekat planlarını sattığını açıkladı.  Başıbüyük, söz konusu yüzbaşının daha sonra yakalanıp hapse atıldığını söyledi.

“Yunanistan’a karşı hazırlanan Türk hava harekat planı Atina’yi dehşete düşürdü” diyen Başıbüyük, bu plan üzerine Yunanistan’ın devasa bir silahlanmaya gittiğini belirtti. Silahlanma için yapılan büyük dış alım nedeniyle Yunanistan ekonomisinin battığını ifade etti.

Bu örnek üzerinden silahlanmada dışı bağımlılığın büyük ekonomik zarar olduğunu belirten Başıbüyük, “Silahlanmaya başlarken bir yerden başlayacaksınız. MİLGEM böyle değil mi? Akıllı mühimmatlar da böyle. Hazır alım acil durumlarda olur. S-400 gibi… “ dedi.

Başıbüyük’ün açıklamaları şöyle:

Albay Osman Başıbüyük: Yunanistan bizim hava harekat planımızı elde etti!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. acik söylemek lazimmmmm…….. para icin ülkesinin güvenligini satanlar CHP de sözde Muhalefet yapiyorlarrrrrrr……. vahim bir durummmm….
    ülkemizde Muhalefet+ Düsman ayni terazide yerlerini almislarrrrr……….

  2. 20 Aralık 2019, 13:57

    Bu fetö güruhunun kıçına S 400 soksan az!
    Vatan haiinLiği bile az az az!

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!