Osman Kavala’dan Kılıçdaroğlu’nun o çağrısına destek: Çok olumlu buluyorum

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ali Hakan Altınay’ı cezaevinde ziyaret etti. Kaya, Kavala'nın "Kemal Kılıçdaroğlu'nun helalleşme teklifini çok olumlu buluyorum." dediğini aktardı.

featured

Yıldırım Kaya, bugün Marmara (Silivri) Cezaevi’ne giderek Gezi Davası tutukluları Osman Kavala, Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ali Hakan Altınay’ı ziyaret etti. Kaya, ziyaretin ardından Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ali Hakan Altınay’ın mesajlarını aktardı.

Anka’nın haberine göre Kaya, Osman Kavala’nın mesajını şöyle aktardı:

‘HEPSİ ÇOK İYİLER, MORALLERİ ÇOK YÜKSEK’

“Bugün, 11 Eylül. Gezi’nin altın yürekli insanlarını ziyaret ettim. 12 Eylül’e ramak kala, 42’nci yılında yine adaletsizlik, yine hukuksuzluk, yine adil yargılanmanın olmadığı bir süreç. Gezi neydi? Çevreye, doğaya, yaşama sahip çıkmaktı, ülkesine sahip çıkmaktı. İşte ben, burada Can Atalay ile Tayfun Kahraman ile Hakan Altınay ile Osman Kavala ile görüştüm. Hepsi çok iyiler, moralleri çok yüksek. Diyorlar ki ‘Gün gelecek, devran dönecek ve biz hak ettiğimiz özgürlüğümüze kavuşacağız. 12 Eylül karanlığı nasıl yırtılıp bir kenara atılmışsa bu karanlıktan da biz aydınlığa hep beraber çıkacağız’ diyorlar.

‘ÇOK OLUMLU BULUYORUM’

Son görüşmeyi Osman Kavala ile yaptım. ‘Bin 785 gündür buradayım. Sağlığım yerinde, top oynuyorum. Daha önce hep yeniliyordum. Can ile beraberdim, Hakan ile Tayfun bizi yeniyordu. Ama her çarşamba bu maçımız devam ediyor. Geçen hafta biz 5-4 yendik. Şimdi top oynamayı daha iyi öğrendim’ diyor. ‘Ben de Kemal Kılıçdaroğlu’nun helalleşme teklifini çok olumlu buluyorum. Yeniden kaynaşmaya ihtiyacımız var. Yeniden buluşmaya ihtiyacımız var. Ön yargılardan kurtulmaya ihtiyacımız var. Eğer Türkiye bunu başarırsa, yani ön yargıları yıkarsak, kaynaşmayı sağlarsak sadece Türkiye’ye değil, dünyaya da örnek olacağız. Hep beraber kazanmak zorundayız. Dünyanın demokratlarının birleşmesinin yolu, Türkiye demokratlarının birleşmesinden geçiyor. Herkesin umudu bir an önce hak, hukuk ve adaletin yerine gelmesidir. Bunu gerçekleştirecek olanlara selam olsun’ diyorlar.

Herkese selamları var. Ben de bu selamlarını Türkiye halkına taşımakla görevliyim. Onlar, gün gelecek özgürlüklerine kavuşacaklar. Onlar; çocuklarına, eşlerine ve sevdiklerine kavuşacaklar. Hep birlikte bunu başaracağız.”

 

Osman Kavala’dan Kılıçdaroğlu’nun o çağrısına destek: Çok olumlu buluyorum

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 2 hafta önce

  Vatana ve Tuk Ulusuna ihaneti kanıtlarla ispatlı olanların “hellalesmeye” destek vermeleri kadar doğal ne olabilir. Sonuçta Pkk, Fetö ve tarikatlara barışma değil mi?

 2. 2 hafta önce

  Chp ve kılıçdaroğlu, halkta karşılığı olmayan bir şey deniyor, anlayan azınlık bir kitle destek veriyor, lakin iktidara gelebilmek için çoğunluğun oyunu almak gerekiyor. Enerjilerini ve zamanlarını beyhude işler için harcıyorlar.

 3. 2 hafta önce

  Apoya selam gönderen Kavala’yı Altın Yürekli yapmış YeniCHP’li.. Şaşırdık mı, HAYIR..

 4. 2 hafta önce

  bulursun tabii köftehor aynı takımdasınız.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!