Osmaniye’de sığınmacılar kaçtı jandarma ve vatandaş kovaladı

Osmaniye Valiliği, kentteki geçici barınma merkezinden kaçan Afgan kaçakları yakalamak için jandarma ve bölge halkı seferber oldu.

featured
FOTO: IBRAHIM EMUL/OSMANIYE, (DHA)

Osmaniye’de onlarca sığınmacının bulundukları kamptan telleri keserek kaçtığı, bölge halkının da jandarma ile birlikte kaçanların peşine düştüğü ortaya çıktı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Osmaniye Valiliği, kentteki geçici barınma merkezinden kaçan 35 sığınmacıdan 24’ünün yakalandığını diğerlerini bulmak için çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’nde bulunan bir grup yabancı, saat 22.00 sıralarında firar girişiminde bulunmuş, geçici barınma merkezi özel güvenliği ve jandarma tarafından gerekli müdahalede bulunularak durum kontrol altına alınmıştır. Olayın ilk anında 35 yabancı tellerden atlayarak merkezden firar etmiş olup, İl Jandarma Komutanlığı tarafından civarda yapılan çalışmalar sonucu ilk etapta kamptan firar eden 24 şahıs yakalanmış, geri kalan şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalara devam edilmektedir. Geçici barınma merkezinde halihazırda herhangi olumsuz bir durum söz konusu değildir.”

Osmaniye’de sığınmacılar kaçtı jandarma ve vatandaş kovaladı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!