Oyuncu Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti

Türk sinemasının ve tiyatrosunun usta ismi Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti.

featured

Türk sinemasının ve tiyatrosunun usta ismi Ahmet Uğurlu 71 yaşında hayatını kaybetti.

Ahmet Uğurlu, bir süredir kanser tedavisi görüyordu. Pek çok dizi ve filmde rol alan Uğurlu’nun vefatını meslektaşı Zafer Algöz ve Cem Yılmaz sosyal medyadan duyurdu.

Algöz, “Büyük sanatçı, değerli ağabeyimiz Ahmet Uğurlu’yu kaybettik. Çocukluğumuzun ve gençliğimizin Çobanbey Mahallemizin ilk aktörü. Hepimizin ilham kaynağı. Allah rahmet eylesin. Hepimizin başı sağ olsun. Çok büyük kayıp” ifadelerini kullandı.

Cem Yılmaz da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna ağabeyimin dayısı, Mustafa ağabeyimizin ağabeyi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu ağabeyimizin mekanı cennet olsun. Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim. Gençlik kahramanımızdı mekânı cennet olsun” dedi.

Ahmet Uğurlu’nun cenazesinin yarın öglen namazında Şakirin Camii’nden kalkacağı öğrenildi.

AHMET UĞURLU KİMDİR?

1952 yılında Konya’da dünyaya gelen Ahmet Uğurlu, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Birçok tiyatro oyununda ve sinema filminde rol alan Ahmet Uğurlu, ‘Tabutta Rövaşata’ filmindeki performansıyla tanındı.

‘Tabutta Rövaşata’daki performansıyla 33. Altın Portakal Film Festivali başta olmak üzere, 1997 Selanik Film Festivali, 9. Ankara Uluslararası Film Festivali, Türk Eleştirmenleri Birliği tarafından da ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödülüne layık görüldü

‘Eşref Saati’, ‘Döngel Kârhanesi’ gibi yapımlarda da yer alan Uğurlu, son olarak ‘Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi’ dizisinde rol aldı.

Bu arada Ahmet Uğurlu, kendisi gibi oyuncu Mustafa Uğurlu’nun ağabeyi.

 

Oyuncu Ahmet Uğurlu hayatını kaybetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!