Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na tepki: ‘HDP’yi destekliyorsunuz’

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın parti binasına alınmamasına gösterdiği tepkiye ilişkin olarak, "Oysa benim durdurulmama tepki vermediniz. HDP’yi destekliyorsunuz" dedi.

featured

Eski HDP Milletvekili ve İstanbul İl Başkanı Ferhat Encü’yle polis arasındaki arbedeyi bahane göstererek Kadıköy’de eylem yapan HDP’lilere polis müdahale etti. HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan ise parti binasına alınmadı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaşananlara ilişkin olarak Twitter hesabından, “Hiçbir siyasi partinin genel başkanı, hiçbir şart altında, talimat üzerine polis ablukasıyla muhatap edilemez! HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar’a yönelik bu ayıbı kınıyorum” paylaşımını yapmıştı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ise Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Kemal bey, ben ve Zafer Partisi heyeti Hatay’a Süleyman Soylu’nun talimatı ile Anayasa çiğnenerek sokulmadığımız zaman benzer bir açıklama yapsaydınız bu açıklamanızı demokrasiye sahip çıkma diye anlardım. Oysa benim durdurulmama tepki vermediniz. HDP’yi destekliyorsunuz.”

Özdağ’dan Kılıçdaroğlu’na tepki: ‘HDP’yi destekliyorsunuz’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Abla’ dan çekinmiştir de, aman duymasın, masalar devrilir, nikah bozulur..abla onu siyaseten ayaküstü İmamoğlu ile aldattı görünüyor..

  2. 1 ay önce

    Hepsinin kimi desteklediği, kimden beslendiği belli. Burada sağlam bir duruş sergileyen tek partinin Zafer Partisi, tek liderin Ümit Özdağ olduğunu düşünüyorum.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!