Özdağ’dan Soylu’ya ’15 Temmuz’ sorusu: Neye hazırlanıyorsunuz?

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "15 Temmuz’da yarım kalan işimizi tamamlayacağız." sözlerine yanıt verdi. Özdağ, "15 Temmuz'da ne eksik kaldı? Türk milletinin bunu bilmeye hakkı var. Neye hazırlanıyorsunuz?" diye sordu.

featured

VERYANSIN TV

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, parti genel merkezinde gündeme ilişkin basın toplantısı düzenledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Bekliyoruz. 15 Temmuz’da yarım kalan işimizi tamamlayacağız.” sözlerine tepki gösteren Özdağ “Neye hazırlanıyorsunuz?” diye sordu.

‘SOYLU VE EKİBİ ÇOK TEHLİKELİ BİR OYUN OYNUYOR’

Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

Soylu Suriyelilerin sözde entegrasyon politikasını yürütürken Türk halkına yanlış bilgiler vermekte, Türk halkını aldatmaktadır.

Şimdi çok tehlikeli bir oyun oynuyor Soylu ve ekibi. Soylu basın açıklamasında şunu söyledi:

‘NEYİ YARIM BIRAKTINIZ?’

“15 Temmuz’da yarım bıraktıklarımızı tamamlayacağız.” Buradan soruyoruz. 15 Temmuz’da neyi yarım bıraktınız?

15 Temmuz bir FETÖ ayaklanmasıydı. Bu FETÖ ayaklanması Türk ordusunun Atatürk’e sadık fertleri tarafından bastırıldı. Siz devlet içinde paralel bir devlet oluşmasına izin verdiniz. Ve bu paralel devlet darbe girişiminde bulundu. Bu darbeyi engelleyecek olan Cumhuriyet ve Atatürk’e sadık subay ve general kadrolarını yıllarca kumpaslarla tasfiye etmiştiniz. Bu sözde davaların savcısı olmuştunuz.

‘ZEKERİYA ÖZ’Ü ÖVÜYORDUN’

Soylu sen çıkıp bu davaların başsavcısı olan kişiyi Zekeriya Öz’ü “Türkiye’nin geleceğini kurtardı” diye övüyordun. 15 Temmuz da işbirliği yaptığınız kadrolar darbe girişiminde bulundu. Bu darbe girişimi de hala tasfiye edemediğiniz general ve subaylar kahramanca mücadele ederek durdurdular.

‘NEYE HAZIRLANIYORSUNUZ?’

Şimdi “15 Temmuz’da eksik bıraktığınız şeyi tamamlayacağız” diyorsunuz. Neyi tamamlayacaksınız? 15 Temmuz’da ne eksik kaldı? Türk milletinin bunu bilmeye hakkı var. Darbenin tamamlanmasının mı eksikliğini hissediyorsun? Yoksa darbeyi bastıran milli güçlerin eksik yaptığı bir şeyden mi bahsediyorsun?”

SOYLU NE DEMİŞTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TGRT yayınında “Bekliyoruz. 15 Temmuz’da yarım kalan işimizi tamamlayacağız kaos planıyla. Çok net söylüyorum. Kaos planı çıkaracaklar ya; hepimiz bekliyoruz. Şuramızdayız(boğazını göstererek) kaos planı yapacak cici arkadaşlarımızı bekliyoruz. Yeni Soros’u bekliyoruz. Yeni Soros’un Kavala’larını bekliyoruz. 15 Temmuz’da tamamlayamadığımız işi tamamlayacağız” demişti.

 

Özdağ’dan Soylu’ya ’15 Temmuz’ sorusu: Neye hazırlanıyorsunuz?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

8 Yorum

 1. 1 ay önce

  Sayın Ümit Özdağ, çok şey biliyor ve bunlar muhtemelen Türkiye Cumhuriyeti için çok kötü senaryolar. Buradan uyarı yaparak düzgün bir şekilde “biliyoruz ve bundan vaz geçmenizi istiyoruz” diyor. Ayrıca vatandaşı da bir tedirginliğe sürüklemeden, dikkatli açıklamalar yaparak uyarıyor. Bu şekilde, umuyorum ki yeni bir darbe girişimi, terörize etme girişimleri olmaksızın, kan dökülmeden bu uyarıları göz önünde bulundururlar ve geri dönülmez yola girmezler. Sayın Özdağ’ın partisi ile birlikte tek yürek olarak çarpıştığını ve kaosa karşı Türk Devleti ve Milleti için çırpındığını görüyorum. Sağ ol var ol Ümit hoca…

 2. 1 ay önce

  cumhuriyeti bitirme görevi almışlar sanki..
  şeriat de ödülleri sanırım !
  yazık bu memlekete yazık, bu insanlara yazık !!!

 3. 1 ay önce

  ve bu adam hala ulkenin en kritik pozisyonlarindan birini elinde bulunduruyor. her yaptiklariyla andimiz i tekrar hatirlatiyorlar

 4. 1 ay önce

  onlar çok biz TÜRK üz devam başkan

 5. 1 ay önce

  Sarı-Muhalefetin oylar bölünmesin goygoyuna karşı binde bir bile oy alacağını bilsek gerçek muhalefete Zafer Partisine oy vereceğiz dedik ve şimdi Sarı-Muhalefetin oy bölücü olduğuna tanık olacağız.

 6. 1 ay önce

  Belki de Sn. Soylu ilk fırsatta Almanya’da Hamburg’da hazırladığı söylentisi olan sisteme geçiş yapacaktır ve orada özlü sözlü keyifli bir yaşam sürecektir

 7. 1 ay önce

  PKK ya İstanbul Kürdistan diyen HDP lilere laf yok. Amerikaya hiç laf yok.
  PKK yı bitiren , PKK ya HDP ye en sert söylemler içindeki İç işleri Bakanına saldırı.
  Toplayın ne sonuç çıkıyor.

  Cevapla
 8. 1 ay önce

  Şu NATO Türkçü şahsın arkasına hizalanmışsınız sizde. Adamın FETÖ’cülerle Twitter’da yaptığı muhabbetlere bir bakın kardeşim.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!