Özdağ’dan yeni ‘PKK açılımı’ iddiası: Duydukça şaşıracaksınız

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın PKK ve HDP ile yeni bir açılım sürecine girdiğini iddia etti. Özdağ, “Önümüzdeki dönemde kimlerin sözde İslami gerekçelerle yeni PKK açılımını duydukça şaşıracaksınız.” dedi.

featured

VERYANSIN TV

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Twitter hesabından yaptığı videolu paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın PKK ve HDP ile yeni bir açılım sürecine girdiği iddiasında bulundu.

Son 2 aydır güvenlik bürokrasisinden Erdoğan’ın PKK ve HDP ile yeni bir açılım süreci üzerinde çalıştığına dair bilgiler” geldiğini belirten Özdağ, “Kime hangi görevlerinin verileceği vs. hep ulaştı.” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın HDP ziyareti, Orhan Miroğlu ve Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’in açıklamalarına dikkat çeken Özdağ, “Herkes kendisine verilen görevi yerine getiriyor. Başkalarına da başka görevler verilmiş. Önümüzdeki dönemde kimlerin sözde İslami gerekçelerle yeni PKK açılımını duydukça şaşıracaksınız.” dedi.

Özdağ’ın açıklamaları şöyle:

Haziran 2023’te yapılması gereken seçimler yaklaştıkça Türkiye’nin yıkıcı sorunlarına çözüm üretemeyen Erdoğan, aslında aday dahi olamayacağı seçimlerde CHP ve İYİ Parti’nin erken seçim desteğiyle aday olmayı hedeflerken, öte yandan da seçimleri kazanmak için her yolu deniyor.

Bir yandan Atina’da 2023’te seçimlere hazırlanan Yunan hükümeti ile Ege’de savaşçılık oynuyorlar. Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun verdiği pas ile başörtüsü için Erdoğan referanduma gidiyor. 20 yıldır ikinci değil üçüncü sınıf vatandaş muamelesi yapan Alevi yurttaşlarımıza siyasal rüşvet öneriliyor. Ancak bunların da yetmeyeceğini görüyorlar.

YENİ AÇILIM SÜRECİ’ İDDİASI

Son 2 aydır güvenlik bürokrasisinden Erdoğan’ın PKK ve HDP ile yeni bir açılım süreci üzerinde çalıştığına dair bilgiler geliyordu. Kime hangi görevlerinin verileceği vs. hep ulaştı. Son birkaç günde yaşanan gelişmeler Ak Parti-PKK-HDP’nin gerçekten yeni bir açılım sürecine girdiği gösteriyor.

BOZDAĞ, MİROĞLU VE PERİNÇEK’E İŞARET ETTİ

Önce Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın anayasa değişikliği bahanesiyle yanındaki heyetle birlikte HDP Grup Başkanvekilini yüzünde büyük bir mutluluk ifadesi ile ziyareti… Sonra Cumhur İttifakı’nın dışarıdaki üyesi ve Ak Parti’nin gayrı resmi sözcüsü Doğu Perinçek’in durup dururken PKK’ya ‘Gelin sizi kucaklayayım’ çağrısında bulunması…

Tabii, bu arada Ak Parti’nin PKK’dan sorumlu milletvekili Orhan Miroğlu’nun da yapmış olduğu ‘Aman… HDP bu fırsatı değerlendirsin, bir araya tekrar gelip açılım sürecini başlatalım’ doğrultusundaki açıklamasını unutmamak gerekiyor.

‘ŞAŞIRACAKSINIZ’

Özetle, herkes kendisine verilen görevi yerine getiriyor. Başkalarına da başka görevler verilmiş. Önümüzdeki dönemde kimlerin sözde İslami gerekçelerle yeni PKK açılımını duydukça şaşıracaksınız.

Zafer Partisi nasıl sığınmacıların vatanlarına dönüşlünü sağlayacak tek partiyse Türk devletinin PKK ve FETÖ önünde diz çökmesini engelleyecek bu terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edecek, onları yenecek tek partidir.

Özdağ’dan yeni ‘PKK açılımı’ iddiası: Duydukça şaşıracaksınız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 4 ay önce

  HDP’in PKK olduğunu Kürdistan istediğini inkar eden Ak-İktidar ve Sarı-Muhalefete oyveren Türk seçmenler olduğu sürece PKK/hdp’in moral ve umudu yüksek kalacaktır. Kürtçülerin dayanma gücünü Türkiye Türklerindir diyen Zafer iktidarı yıkacaktır.

 2. 4 ay önce

  akp yolunu yapıyor gitgide daha da su üstüne çıkacak.seçim için her yol mübah siyasal islamda.

 3. 4 ay önce

  Perinçek zaten çıktı piyasaya, kardeşlerim falan. Apo yada bir mektup daha yazdirirlar sonra. Üstüne de bir de lahmacun ismarladilar mi bizim cebimizden, ne kral dünya. Bunlara oy veren işledikleri günaha ortaktır. 20 yil oldu, o gün geldiğinde bilemedik diyemeyeceksiniz.

 4. 4 ay önce

  Bu adam tam bir sahtekar…

  Veryansın siz de yavaş yavaş anlayacaksınız maskaralıklarını…

  Beni akle almaz iseniz Bartu Soral veya Gülümser hocaya sorun

  • 4 ay önce

   Gökhan hadi bize o maskaralıklardan bahset biraz. Başka hiçbir haberde yorumuna rastlanmıyor ama Ümit Özdağ haber olunca orada bitiveriyorsun.
   Bartu bey ve Gülümser hanım da anlatsınlar kardeşim neden ayrıldıklarını. İki isim de Veryansın ailesi içinde. Kim ne biliyorsa anlatsın arkadaş. 20 yıldır herifler içimizden geçti gıkınız çıkmadı. Yıldım sizden be!…

   • 4 ay önce

    Özdağ’ın sığınmacılarla ilgili asılsız şeyler söylediği vakidir. Arşivi tarayın. Belli ki elinde herkeste bulunmayan gerçek sayılar, veriler var; ama bazen “şurada bir genci öldürdüler, burada bu oldu, şurada şu oldu” dediği oluyor ve gerçekler onun söylediği gibi çıkmıyor. Anlaşılan haber kaynaklarının tümü çok vasıflı değil.

 5. 4 ay önce

  Ümit bey orataya bişey atar çekilir ne kanıt gösterir ne devamı gelir sıktı artık bu tavır. Havası kaçtı

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!