Özel gündemli toplanan CHP MYK: HDP’nin dağılması CHP’nin önündeki risk

featured

CHP’de, siyasi adımları belirlemek için yapılan analizle partinin güçlü ve zayıf yönleri tartışıldı. Analize göre, Millet İttifakı’nı dağıtmaya yönelik hamleler ile HDP’nin dağılması ya da iktidarın HDP’yi kriminalize etme siyasetini derinleştirmesi partinin önündeki risk olarak değerlendirildi.

CHP’de, önümüzdeki döneme ilişkin olarak atacağı siyasi adımları belirlemek üzere yapılan analizle partinin güçlü ve zayıf yönleri tartışıldı. 

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre CHP’nin 18 Ekim ve 7 Kasım 2020 tarihlerinde düzenlenen özel gündemli Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantılarında partinin analizi yapıldı. SWOT analizi (GZFT analizi) yöntemiyle CHP’nin zayıf-güçlü yanları, önündeki riskler ve fırsatlara ilişkin değerlendirmeler masaya yatırılarak maddeler halinde tartışıldı. Partinin gelecek dönemde yapacağı siyasi söylem ve faaliyetlere yön vermek üzere çalışma başlattı.

İTTİFAKIN DAĞILMA RİSKİ

Yapılan analizde fırsatlar arasında muhtemel Cumhurbaşkanı adayının CHP’den çıkacağı algısı da yer aldı. Kriz yönetiminde ani refleks gösterecek kurumsal kapasite eksikliği, profesyonel siyasi iletişim eksikliği, dil belirleme, öne çıkarılması gereken unsurların anlatılamaması ve sorunları dile getirilen kesimlere doğru iletişim ile erişimde sıkıntılarda zayıf yönler olarak belirlendi.

‘MİLLİYETÇİLİK TARİFİNE ALTERNATİF BAKIŞ KURULAMADI’

Ayrıca karar organlarının çalışmadığı, çok ürün ve metin üretilmesi de zayıf yanlar olarak işaretlendi. Dış politikada iktidarın milliyetçilik tarifine karşın CHP’nin alternatif bakışının kurulamadığı da kaydedildi. 

HDP’NİN DAĞILMASI CHP’NİN RİSKİ!

Partinin önündeki riskler arasında; Millet İttifakı’nı dağıtmaya yönelik hamleler, İYİ Parti’nin dağılması ya da ittifaklar arası hareketi ile HDP’nin dağılması ya da iktidarın HDP’yi kriminalize etme siyasetini derinleştirmesi olarak dile getirildi. CHP’den olası siyasi kopmaların da risk oluşturacağı ifade edildi.

Özel gündemli toplanan CHP MYK: HDP’nin dağılması CHP’nin önündeki risk

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Gladyonun adamları işinizi bitireceğiz.

  2. bu cümleden olarak, değerli komutanlarımız ve gerçek Cumhuriyet’çilerimizin, yurtseverlerimizin yönetime gelmeleri gerçekten elzem.

Giriş Yap

Veryansın TV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!