Özel klinikte 4 dişini çeken kişi ‘temizlik görevlisi’ çıktı

İstanbul'da dişi ağrıdığı için özel bir kliniğe giden Hakan Yıldırım isimli vatandaşın 4 dişini çeken kişinin 'temizlik görevlisi' olduğu ortaya çıktı. 

featured

İstanbul Kağıthane’de dişi ağrıyan Hakan Yıldırım (42), bir kliniği aradı. Telefona çıkan Cemal Şenaslan kendisini diş doktoru olarak tanıtıp Yıldırım’a akşam saatine randevu verdi. Kliniğe giden hastayı karşılayan Şenaslan, bir üniversitede öğretim görevlisi olduğunu da söyleyip güven kazandı. Şenaslan, yalnız olduğu muayenehanede Yıldırım’ın dişlerini inceledi ve 4’ünün çekilmesine karar verdi.

‘APSELİ’ DEYİNCE AZARLAMIŞ

Akşam’ın haberine göre; Hakan Yıldırım apseli dişlerin çekilmesinin doğru olmadığını anlatmaya çalıştı ancak Şenaslan, ‘İşimi bana mı öğretiyorsun’ diyerek tepki gösterdi. Şenaslan, lokal anesteziyle ön üstteki dört dişini çektiği Yıldırım’a daha sonra diş protezi yapacağını söyledi. Şenaslan, bin lira muayene ücreti alıp fiş veya fatura da vermedi.

‘CEMAL BENİM TEMİZLİKÇİM’

Dişleri çekildikten sonra yüzü şişen ve acı çeken Yıldırım, Şenaslan’ın yazdığı reçeteyle eczaneye gitti. Eczacı reçetenin kaşesiz olduğunu, bu nedenle SGK’nin ilaç ücretini karşılamayacağını aktardı. Reçeteye kaşe bastırmaya giden hastaya klinik sahibi Dr. İbrahim Levent Ç., “Tedavini kim yaptıysa o yapsın kaşeyi. Cemal benim temizlikçim, akşamları gelip temizlik yapar” dedi. Duydukları karşısında şok olan Yıldırım, mahkemeye başvurdu.

DİPLOMASIZ İŞLEME 2.5 YIL

Dava sürerken İbrahim Levent Ç. hayatını kaybetti. Diş teknisyeni olduğunu belirten Şenaslan, tedaviyi kendisinin uygulamadığını öne sürdü, suçlamayı reddetti. Ancak mağdurun sunduğu delillerle sanık kusurlu bulundu; ‘diplomasız hasta tedavi etme’ suçundan 2 yıl 6 ay hapse çarptırıldı.

‘GÖZALTLARIMDA KALICI MORLUK OLUŞTU’

Yüzündeki şişliğin 1 ay inmediğini belirten Hakan Yıldırım dilekçesinde, “Aşırı şişlik nedeniyle gözaltlarımda kalıcı sarkık ve morluk meydana geldi. Dişimde hatalı uygulamadan kaynaklı zarar oluştu. Ruhsal anlamda da mağdur oldum” ifadesini kullandı. Yıldırım, Cemal Şenaslan’dan 100 bin lira da manevi tazminat talep etti.

Özel klinikte 4 dişini çeken kişi ‘temizlik görevlisi’ çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!