Özer’den öğretmenlere gözaltı ile ilgili açıklama

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, özel sektör öğretmenlerinin Ankara'daki eylemine polisin sert müdahalesi sonrası gelen tepkiler üzerine açıklama yaptı.

featured

Türkiye’nin dört bir yanından Ankara’ya gelen ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde basın açıklaması yapmak isteyen özel sektör öğretmenlerine polis biber gazıyla müdahale etmiş, 9 öğretmen gözaltına alınmıştı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğretmenlere yönelik polis müdahelesiyle ilgili açıklama yaptı.

EVKİT (Evde Eğitim Gören Çocukların Eğitimlerinde Kullanılacak Eğitim Materyali) Dağıtım Töreni sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özer, “Bakanlık olarak devletteki öğretmenlerimizle özel eğitim kurumlarındaki öğretmenlerimizi ayırt etmiyoruz. Her birinin çalışma koşullarını çok daha iyi bir noktaya getirmek için, çok daha iyi ortamlarda eğitim vermelerini sağlamaları için gece gündüz demeden çalışıyoruz. İki güzide meslek grubu yani öğretmen ve polisleri karşı karşıya getirmeyle ilgili her türlü manipülasyona şiddetle karşıyız” dedi.

Özer’den öğretmenlere gözaltı ile ilgili açıklama

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 5 ay önce

    Sonra şöyle devam etti : Ama, fakat, lakin güzide polisimiz görevini yapmıştır. Kendilerini tebrik ediyoruz. Herkes haddini bilsin. Manipülasyon yaptırmam. N’olmuş yani 2-3 cop yemişlerse? Ona vurma buna vurma kime vuracak bu çocuklar? Manipülasyon bunlar…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!