Özgür Özel, Anıtkabir’e yürüdü: Gençlerin gitmesi beka sorunu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin gençlik kolları tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen Büyük Gençlik Yürüyüşüne katıldı. Özel, Toplanan kalabalığa bir de konuşma yapan Özel, “Bir ülkedeki 4 gençten 3 tanesi ‘imkan bulursam yurt dışına giderim’ diyorsa, işte beka sorunu oradadır” dedi.

featured

CHP Gençlik Kolları tarafından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla binlerce gencin katılımıyla Büyük Gençlik Yürüyüşü düzenlendi. 81 ilden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna gelen gençler, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in eşliğinde Ankara Güvenpark’tan Anıtkabir’e yürüdü. Yürüyüş esnasında, gençler tarafından “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları atılarak davullarla ritim tutuldu. Beraberindeki gençler ile Aslanlı Yol’dan yürüyen Özel, önce Atatürk’ün mozolesine daha sonra ise İsmet İnönü’nün mezarına karanfil bıraktı.

Yürüyüş esnasında basın açıklamasında bulunan Özel, son yapılan seçimlerin ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna 47 yıl aradan sonra birinci parti olmanın gururuyla çıktıklarını dile getirerek, “Burada başarının sırrını çok sayıda gazeteci tartışıyor. ‘Nasıl yaptınız’ diye bana soruyorlar. 1980 darbesi; siyasi partilerin, sendikaların, örgütlenmenin bilhassa solun üzerinden paletleriyle geçti. O günden bugüne siyaset kalesinin başarı kapısını bir türlü aşamıyordu. Üzerinde 3 koca kilit vardı. Biz, partimizin kongresinden ‘değişim’ sloganıyla, genç ve dinamik kadrolarla çok sayıda genç ve kadın arkadaşımızla birlikte yetkiyi aldıktan sonra oturduk ve önümüzdeki duruma baktık. CHP’nin Parti Meclisi’nin yaş ortalaması 43’tür. CHP MYK’nın yaş ortalaması 46’dır” ifadelerini kullandı.

‘BİR ÜLKENİN GERÇEK BEKA SORUNU…’

Özel, Türkiye’de bir daha beka sorunu olursa gençlerin ülkeye sahip çıkacağına dikkat çekerek, “Size güveniyor ve inanıyoruz. 31 Mart akşamı söyledim. Bundan önce herkes kafasına göre bir beka sorunu tarif ediyordu. Bir ülkenin esas beka sorunu işgalin tehlikesi değildir çünkü bu ülke işgal edilmeye kalktığında kimin ne tavır koyduğunu biliyoruz. Bugün her şeyden beka sorunu söyleyenler, çok övündüklerine baksınlar. İşgal kuvvetleri İstanbul’a gelince, o övündükleri işgal donanmasına kırmızı halıları sererken, onları saraylarda ağırlarken, sıkışınca Yıldız Sarayının iskelesinden İngiliz zırhlısına binip kaçarken, bizim peşinden gittiğimiz Kartal istimbotunun ucunda yanındaki yaverine ‘Merak etme çocuk. Geldikleri gibi gidecekler’ diyordu. Yine birisi işgal donanmasına binip kaçarken, bizimki Bandırma Vapuruna binip Samsun’a çıkıp, Kurtuluş Savaşını başlatıyordu. O yüzden bir gün yeniden Türkiye’de bir beka sorunu olursa, hiç kimse merak etmesin. Atatürk’ün emanet ettiği gençler gerekirse ölüm pahasına bu Cumhuriyete sahip çıkacaklar.

Ancak gerçek beka sorunu şudur; bir ülkedeki 4 gençten 3 tanesi ‘imkanı bulursam yurt dışına giderim, bir daha dönmem’ diyorsa, işte beka sorunu oradadır.”

 

Özgür Özel, Anıtkabir’e yürüdü: Gençlerin gitmesi beka sorunu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 19 Mayıs 2024, 19:23

    Beyefendi, bekâ sorunumuzu gördüğünüz için teşekkür ediyorum fakat “evet ama yetmez” diyorum. 47 sene öncesi yaptıklarımıza geri döneceğim derseniz olmaz. CHPnin çeşitli darbelerle ite kaka iktidâr’a getirildiği devirlerde yapılanlar ve bilhassa yapılmayanlar sebebiyle 47 sene önce vatanımı, annemi ve babamı geride bırakıp yurt dışında çalışmaya gitmiş eski gençlerden biriyim. Benim için geç ama şimdi gençlerimize söyleyin bakalım, bekâ sorunumuza çözüm olarak birinci parti dediğiniz CHP ne yapacak? AKP nin uygulamaya gayret etmediği sihirli formül nedir? Başörtüsü ile üniversiteye girilemez kânununu geri mi getireceksiniz? Tank, Otomobil, Uçak, Gemi, Jet motoru vs yapmaktan vaz mı geçeceğiz? Durumumuzu daha beter edersiniz. Daha fazla câmi yapmayacağız, diyânetin bütçesini azaltacağız, rakı’ya vergiyi %6 ya indireceğiz, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde TSK personelinden haksız yere cezâ yemiş zâbitlerden devlet adına özür dileyeceğiz, kendi vatandaşlarına kurşun sıkma emrini kabul etmemiş, emri yerine getirmemiş ama linç edilmiş personelin annelerinden, babalarından devlet adına özür dileyeceğiz ve buna benzer fikirleriniz varsa CHP’ye oy verenler sizi dinlemeye başlar.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!