Özgür Özel: Devlet ile millet yarışıyor

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, seçimlere ilişkin verdiği mesajda "Bizim tarihimizde ne zaman ki devletle millet yarışmıştır, her zaman millet kazanmıştır. Bugün de devletle millet, devletle Türkiye ittifakı yarışıyor. Milletimiz yine millete kazandıracaktır" dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yarın yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili İzmir Balçova’da basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Yarın ufak tefek gerginlikler olabileceğini belirten Özel, “Herkes dikkatli olsun. Herkesi sağduyulu olmaya davet ediyorum” dedi.

Yarınki seçimin devlet ile millet arasında bir yarışa döndüğünü söyleyen Özel, “Ama bizim tarihimizde ne zaman ki devletle millet yarışmıştır, her zaman millet kazanmıştır. Bugün de devletle millet, devletle Türkiye ittifakı yarışıyor. Milletimiz yine millete kazandıracaktır” ifadelerini kullandı.

‘ARTIK İTTİFAKLAR YOK, TÜRKİYE İTTİFAKI VAR’

Özel’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Artık ittifaklar yok, Türkiye ittifakı var. Kampanyanın son günündeyiz. Yarın sandıklar açıldığında israf yerine hizmet yapan halkçı belediyeciliğin halktan gördüğü teveccühü göreceğiz. İkincisi, montaj kasetlerle, korku iklimi yaratarak seçimi kazananlar, 10 aydır halka kan kusturuyorlar. Bu seçimde, geneldeki bu orantısız gücün yerelde dengelenip dengelenmeyeceği belli olacak. Bu iktidar, her şeye rağmen oy alıyorum anlayışına devam ederse, kimsenin sesini duymayacaktır.

‘UFAK TEFEK GERGİNLİKLER OLABİLİR’

Bugüne kadar kazasız belasız geldik. Herkes dikkatli olsun. Yarın ufak tefek gerginlikler olabilir. Seçimlerde olumsuz olaylar yaşanmadı. Yarın da herkesi sağduyulu olmaya davet ediyorum.

İstemeden herhangi bir kişinin kalbini kırdıysak, bundan üzüntü duyarız, haklarını helal etsinler. Bizden yana haklarımız helal olsun.

‘DEVLET İLE MİLLET YARIŞIYOR’

Yarın, Türkiye demokrasisi çok önemli bir adım atarak yeni güne başlayacak. Türkiye’de tek parti rejimine evrilmiş, demokrasiyi askıya almış bir partiyi devlet, devleti de partinin hizmetinde bir aygıt olarak gördükleri müddetçe, adil bir seçimden bahsedemeyiz. TRT, bizim reklamlarımızı parasıyla yayınlamadı. Devletin bütün imkanları bir parti için seferber edildi. Devletin güya tarafsız, kimliksiz olacakları, bürokrat, teknokrat olacakları, siyaset yapmayacakları söylenen bakanları, bütün güçleriyle gelip siyasete karıştılar. Bizi adaylarımız, İstanbul, İzmir ve bütün Türkiye’de bu orantısız güce karşı tek başlarına mücadele etmiştir. Ama bizim tarihimizde ne zaman ki devletle millet yarışmıştır, her zaman millet kazanmıştır. Bugün de devletle millet, devletle Türkiye ittifakı yarışıyor. Milletimiz yine millete kazandıracaktır.”

Özgür Özel: Devlet ile millet yarışıyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!