Özgür Özel ile görüşen Vecdet Öz: Sorularımdan rahatsız oldu

Adalet Partisi lideri Vecdet Öz, CHP lideri Özgür Özel'le bir araya geldi. Görüşme sonrası açıklama yapan Vecdet Öz, 'AKP ile diyalog' sorularının Özgür Özel'i "rahatsız" ettiğini belirtti.

featured

Adalet Partisi Genel Başkanı Vecdet Öz, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile buluştu.

Adalet Partisi Genel Sekreteri Ferhat Beran ve CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke’nin de katıldığı görüşme sonrası X hesabından bir açıklama yayımlayan Vecdet Öz, sorduğu sorulardan Özgür Özel’in “rahatsız” olduğunu belirtti.

‘YANIT ALAMADIM’

Öz, Özel’le görüşmesine ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

“Maalesef sorularıma hiçbir bir yanıt alamadım ve bir gün sonra ikaz mahiyetinde bir yazı daha yayınladım..

Bunun üzerine birçok CHP’li dostum beni arayarak, “Hocam yazmak yerine neden ziyaret edip bunları kendisiyle yüz yüze konuşmuyorsun” diye öneride bulundu. Öneriyi dikkate alarak Sayın Özel’den randevu istedik, gecikmeli olsa da randevu verildi ve görüşmeyi dün gerçekleştirdik..

Görüşmeye kararlaştırıldığı üzere CHP Genel Sekreteri Sayın Selin Sayek Böke ve AP Genel Sekreteri Sayın Ferhat Beran’da iştirak ettiler..

Gelelim görüşmemizin mahiyetine!

NE SORDU?

Kısa bir siyasi sohbetin ardından kendisine 4 soru sordum;

1.AKP’yi ziyaret etme gerekçeniz nedir ve neler görüştünüz?
2.Bu ikili diyalog devam edecek mi?
3.Sebep oldukları onca felaketten ve ülkenin içinde bulunduğu vahim durumdan sonra yine de kendilerini samimi buluyor musunuz?
4.AKP’nin yapmayı tasarladığı kritik anayasa değişikliği konusunda tavrınız ne olacaktır?
5.Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu müfredat değişikliği konusunda gereken tepkiyi gösterdiğinize inanıyor musunuz?
6.Cumhurbaşkanı’nın tüm yetkileri kendisine devşirdiği Seferberlik yönetmeliği hakkındaki düşünceleriniz nedir ve bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz?
7.Neden erken bir genel seçim istemiyorsunuz?
8.Geleceğe matuf olarak Atatürk çizgisinde siyaset yapan partilerle bir işbirliği düşünceniz var mıdır?

‘HUZURSUZLANDIĞINI HİSSETTİM’

Aslında sormak istediğim daha birçok soru vardı lakin Sayın Özel’in bir anda sorularımdan rahatsızlık duymaya başladığını, konuyu değiştirmeye çalıştığını, huzursuzlandığını hissettim ve nezaketsizlik olmasın diye de sorularımı yarıda kesmek zorunda kaldım..

”AKP İLE DİYALOG İÇİNDE ÇÖZECEĞİZ’ DEDİ’

Usulen verdiği cevap ise, “Bizler sorduğunuz sorulara ve tüm ülke sorunlarına ilişkin çözümü AKP ile diyalog içinde çözeceğiz hiçbir endişeniz olmasın” şeklinde tek ve kısa bir cümleden ibaret oldu..

Ben de son söz olarak böylesi bir diyaloğun yanlış olduğunu, bu gelişmeden son seçimde sağcısıyla solcusuyla CHP’ye oy vermiş olan karma seçmenin son derece rahatsızlık duyduğunu, bunun 22 yıl süreyle işlenmiş olan tüm suçlara meşruiyet zemini hazırlamak olduğunu, asıl diyaloğun Atatürk çizgisindeki partilerle kurulması ve hep birlikte erken bir genel seçim talebiyle sert bir muhalefetin yapılması gerektiğini ifade ettim..

‘SURATLAR ASILDI’

Suratlar asıldı, biraz soğuk bir hava esti… ardından izin istedim ve kalktık; Sayın Özel şahsıma ziyaretçileri için memleketi Manisa’da hazırlatmış olduğu geleneksel mesir macunu paketini hediye etti ve bizleri makam kapısının önünden uğurladı..

Bu ziyaretle, yüz yüze görüş hocam diyen CHP’li kardeşlerimin önerisini yerine getirmiş oldum..

CHP’nin izlemiş olduğu bu yol maalesef ki partimizin ve mensubu bulunduğumuz “Kurtuluş İttifakı” partilerinin görüşüyle bağdaşmamaktadır..

Sayın Özgür Özel’in ve izlediği yolda kendisine hak veren CHP’li kardeşlerimin düşüncelerine saygı duyarım..

‘NE TESADÜFTÜR Kİ…’

Ne tesadüftür ki Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan, tam da Sayın Özel’i ziyaret ettiğimiz gün yaptığı açıklama ile iki hafta sonra CHP genel merkezini ziyaret edeceklerini açıklamıştır. CHP ve AKP’ye saadetler diliyorum..

Anlaşılan odur ki bundan böyle yolumuza Atatürk çizgisinde siyaset yapan ve iktidara hiçbir suretle taviz vermeyen partilerle devam edeceğiz..

Bu birlikteliğin adı ise ileride sık duyacağınız ‘KURTULUŞ İTTİFAKI’ olacaktır..”

 

 

Özgür Özel ile görüşen Vecdet Öz: Sorularımdan rahatsız oldu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!