Özgür Özel’den ’28 Şubat’ mesajı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 28 Şubat davasından cezaevinde bulunan ve daha önce tahliye edilen komutanların cezaları kaldırılmasıyla ilgili açıklama yaptı. Özel, generallerin affedilmesinin, gecikmiş ama doğru bir adım olduğunu söyledi.

featured

Savcısı ve hakimi FETÖ’den tutuklanan 28 Şubat davasında 1003 gündür cezaevinde bulunan Çetin Doğan, Fevzi Türkeri, Cevat Temel Özkaynak, Yıldırım Türker ve Erol Özkasnak ile daha önce tahliye edilen Aydan Erol ve Çevik Bir’in cezaları kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararında komutanların cezalarının “sürekli hastalık ve kocama hali” nedeniyle kaldırıldığı ifade edildi.

thumbnail
İlişkili Haber

28 Şubat komutanlarının cezaları kaldırıldı

‘GECİKMİŞ AMA DOĞRU BİR ADIM’

Kararın ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den açıklama geldi.

Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada generallerin affedilmesinin, gecikmiş ama doğru bir adım olduğunu söyledi.

Özel, “İleri derecede hastalıkları bulunan hükümlü generaller Çetin Doğan, Çevik Bir, Fevzi Türkeri, Yıldırım Türker, Cevat Temel Özkaynak ve Erol Özkasnak’ın cezalarının kaldırılma kararları gecikmiş ama doğru bir adımdır. Ailelerinin gözü aydın” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 2 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmüştü.

Görüşmede, 28 Şubat davası kapsamında cezaevinde olan komutanların gündeme geldiği, Erdoğan’ın “Ben zaten o konuda talimat vermiştim, değerlendiririz” dediği iddia edilmişti.

Özgür Özel’den ’28 Şubat’ mesajı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Gördün?Dersin herif komadaydı ayıldı yeni haberi oldu.Cıvıklık pespayelik laubalilik arsızlık bu kadar olur.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!