Özgür Özel’den Akşener ve İnce’ye Erdoğan’la işbirliği suçlaması

CHP lideri Özgür Özel, Eskişehir adaylarını açıkladı. Özel, isim vermeden İyi Parti lideri Akşener ve Memleket Partisi lideri İnce'ye yüklendi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Eskişehir’de partisinin aday tanıtım toplantısına katıldı. Bu seçimde aday gösterilmeyen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir’e “Bu şehri çok seviyorum, sizleri çok seviyorum. Şimdiden hoşça kalın, esenle kalın” sözleriyle veda etti. Özel ise, Büyükerşen’in elini öperek sarıldı.

Özgür Özel, İYİ Parti’den ayrılıp CHP’ye katılanlara rozetlerini taktı. Özel, “Biraz önce altı oklu rozetimizi yeni yakalara taktık. Hepsi bir yere geldi nereye geldiler baba evine geldiler. Hepimiz baba evinde doğarız. Ama herkes bilir ki baba evinin çorbası kaynamaktadır, bacası tütmektedir. Bir gün eğer ihtiyaç olursa o baba evinde bir yer vardır. Çünkü o baba evinin tapusu ne Özgür Özel’de ne de Kemal Kılıçdaroğlu’nda… O baba evininin tapusu bir kişiye kayıtlıdır; o da Mustafa Kemal Atatürk’tedir.” dedi.

İYİ Parti’den ayrılıp AKP’ye geçen ve AKP’nin Eskişehir adayı olarak açıklanan Nebi Hatipoğlu’nun adını vermeden, sert bir dille eleştirdi. Özel, “‘Erdoğan’ın karşısındayım’ diyerek oyları toplayıp Erdoğan’a götürdü. Makam, mevki için Eskişehir’i satan kişiye Eskişehir en iyi cevabı 31 Mart’ta verecek 31 Mart’ta. Eskişehir’in oyunu çalanlara, oy hırsızlarına Eskişehirlilierin verecek oyları olamaz. Ahlak için, vicdan için, Eskişehir’i kandıran bu akla bir cevap vermek için 31 Mart’ta CHP adına Türkiye rekoru bekliyorum sizden.” ifadelerini kullandı.

‘ŞEHİRLERİ İYİ YÖNETİYORUZ’

CHP’li başkanlar tarafından yönetilen şehirlerden örnekler veren Özel, şunları dile getirdi:

“Biz yönettiğimiz şehirleri iyi yönetiyoruz. Bundan sonrası için Anadolu’nun dört bir yanındaki vatandaşlarımıza aklında CHP’li belediyeye gitmek, göç etmek, oralarda yaşamak isteyenlere şunu söyleyebilirim; Karşıyaka’da, Beşiktaş’ta, Yenişehir’de ya da Nilüfer’de, Eskişehir’de, Tepebaşı’nda, Odunpazarı’nda hepinizi birden ağırlamamız mümkün değil ama sizin 31 Mart günü vereceğiniz oylarla kentinizi bir Eskişehir, Karşıyaka, Beşiktaş, Bodrum, Marmaris yapmak hepinizin elinde. 31 Mart’ta oyu verin, bu güzel belediyeciliği sizin memleketinize getirelim. Bundan sonraki süreç hepimiz için bolca koşturacağımız, çalışacağımız, birlikte başaracağımız ve Cumhuriyet’in ikinci yüzyılında önümüze yeni bir yol açacağımız, yolun sonunda onun partisini, Atatürk’ün, Gazi’nin partisini ikinci yüzyıldaki ilk seçimlerde iktidar yapacağımız bir yolda koşuyoruz. Bu yolculuğa var mısınız? O zaman Eskişehir’den başlayarak yerel seçimlerden başlayarak hep birlikte önce Eskişehir’i sonra Türkiye’yi ayağa kaldırıyoruz. Kalkın ayağa ve kazanın bu seçimleri. Size, bu örgüte, Eskişehir’e güveniyorum. Ayağa kalkın ve bu seçimleri kazanın. 31 Mart’taki büyük zafere siz ulaşacaksınız.”

İSİM VERMEDEN AKŞENER VE İNCE’YE YÜKLENDİ

İyi Parti lideri Meral Akşener ve Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’ye isim vermeden yüklenen Özel, “CHP’nin karşısına çok büyük bir cephe kurarak, CHP’yi sözde yalnız bırakarak, geçmişte ittifak yaptıklarımızı karşımıza koyarak, geçmişte partimizde olanların bile karşımızda adaylaşmasını sağlayarak onlara çok farklı imkanlar kurarak, Türkiye’nin üzerine yeni bir oyun kurmaktadır.” dedi.

 

 

Özgür Özel’den Akşener ve İnce’ye Erdoğan’la işbirliği suçlaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. Bunlarda DEM P.VE PKK ILE ortak

 2. 27 Ocak 2024, 22:07

  Türkiye üzerine oyun kuranlar sen ve senin gibileri chp’ye dolduranlardır.
  Söylediklerine insanların ciddiye alıp da inandığını sanıyorsan şaşarım senin aklına!
  Altı Ok’tan Mustafa Kemal’den bahsediyor bir de utanmadan!
  Senin kendine saygın olsa gider ait olduğun partiye eşbaşkan olursun! Chp’de ne işin var senin!

 3. Başak Demirtaş, İstanbul adayı olunca “saygın, değerli bir duruş”. İnce , Akşener aday çıkarınca Sarayın Elemanları. Ne güzel dünya. 2028’i de Tayyip kazanır.

 4. Hepinizin yaptığı şey,muhalefette iktidara çalışıyorsunuz.midemiz bulanıyor sizlerden.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!