Özgür Özel’den ATV’nin ‘akraba ataması’ sorusuna sert yanıt

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladığı sırada ATV muhabirinin akraba atamalarına ilişkin sorusuna sert çıktı. CHP'de bir tane akraba ataması kalmadığını iddia eden Özel, “ATV soracaksa şimdi gidecek Yunus Emre Belediyesi’nde hangi AKP’li vekilin danışmanı 10 yıl boyunca maaş almış onu öğrenecek” dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin haftalık grup toplantısında konuştu.

Özel, iktidarın açıkladığı kamuda tasarruf genelgesinin ardından Meclis’in tasarruf dışında kalmaması gerektiğini belirterek, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’a Başkanlık Divanı’nı olağanüstü toplayarak genelge hazırlamaları çağrısında bulundu.

CHP’li belediyelere de seslenen Özel, “Belediyelerimizin hem bizim hem Cumhurbaşkanlığı genelgesine uymasını bekliyorum. CHP’li belediyeler geçmiş icraat pratiklerine bakıldığında yarı fiyatına iki kat iş yapar. Hem tasarrufluyuz hem verimliliğimiz yüksek” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber

Özgür Özel’den Numan Kurtulmuş’a ‘tasarruf’ çağrısı

‘ATV İSTİYORSA BUNU ARAŞTIRSIN’

Özgür Özel, grup toplantısının ardından koridorda ATV muhabirinin “akraba atamalarına” ilişkin sorusunu yanıtladı.

ATV’nin sorusuna tepki gösteren Özel, şu ifadeleri kullandı:

“ATV diyor ki ‘Belediyedeki atamalar ne oldu?’ Genelgenin baş takipçisi benim. CHP’de bir tane eş, dost, akraba ataması yoktur. AKP’nin belediyelerinde binlercesi yıllardır devam ediyor. ATV istiyorsa bunu araştırsın. ATV, asıl bunları haber yapsın. Yalanı haber yapıyorsunuz. AKP’nin Manisa milletvekillerinin danışmanları 10 yıldır Yunus Emre Belediyesi’nde danışman mı değil mi baksınlar. Bankamatik memuru mu değil mi baksınlar.

‘BELEDİYEDE HANGİ AK PARTİ MİLLETVEKİLİNİN DANIŞMANI 10 YIL MAAŞ ALDI’

Bu gerçeği araştıramamışlar gidip kendi milletvekillerine baksınlar. CHP’de bir tane akraba ataması kalmadı. 6 yıldır o belediyede memuriyet yapanların kişisel haklarına leke sürenler özür dileyeceklerine hiç açıklama yapmıyorlar. CHP bembeyaz bir sayfa, bir tane nokta oldu mu kir gösterir. Şimdi ATV‘ye gidecek soracak Yunus Emre Belediyesi’nde hangi AK Parti milletvekilinin danışmanı on yıl maaş almış.”

NE OLMUŞTU?

Bursa’da CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in baldızını ve yeğenini belediyede makam sahibi yapmasının yankıları sürerken, Kırşehir ve Balıkesir’den de ‘akraba ataması’ haberleri gelmişti.

CHP’li Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun, belediye başkan yardımcıları olarak kayınbiraderi Hamza Çam ile bacanağı Mustafa Orman’ı atadığı medyaya yansımıştı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nde de CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı’nın ağabeyinin belediyeye yönetici yapıldığı ve CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı’nın gelininin işe alındığı ortaya çıkmıştı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, başta Bursa olmak üzere yeni seçilmiş belediyelerindeki “eş-dost” kayırmacılığına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Bursa, Balıkesir, Kırşehir ve Yüreğir’de tespit edilen akraba atamalarını geri aldırdığını belirten Özel, “Bu tip işler CHP’ye duyulan güveni kökten sarsar. Asla kabul etmiyoruz” demişti.

Ayrıca CHP yönetimi, idaresindeki belediyelere “Kayırmacılık, şatafat ve israfla mücadele” isimli genelge göndermişti.

Özgür Özel’den ATV’nin ‘akraba ataması’ sorusuna sert yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. yunus emre belediyesinide halk tv araştırsın sen bursa izmir ankara istanbulun hesabını ver

  2. tencere dibin kara… atv gündemi takip etmiyor anlaşılan yanlış çıkış yapmış friendly fire açmış.artık akp mhp ortak değil akp chp ortak. albayraklar uyumayın.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!