Özgür Özel’den ’emekli zammı’ yorumu

CHP lideri Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı emekliye yüzde 5 ek zama ilişkin olarak “En düşük emekli maaşı asgari ücret olmalıdır" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray’daki Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, emekli maaşlarına yüzde 5 ek zam yapıldığını açıkladı. Erdoğan, en düşük emekli maaşının ise 10 bin liraya yükseltildiğini belirtti.

thumbnail
İlişkili Haber
Erdoğan emekli zammını açıkladı: Yüzde 5

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’ın açıkladığı zam oranına ilişkin olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Özel, “Tayyip Erdoğan, 2024 yılını ‘Emekliler Yılı’ olarak ilan etti. Ancak, emeklileri açlığa mahkum etti. Erdoğan’ın açıkladığı ilave zam da en düşük emekli maaşını yükselttiği seviye de yetersizdir. Emekliler buna mahkum edilemez. En düşük emekli maaşı asgari ücret olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Özel, emeklilere gelen yüzde 5 ek zamma ilişkin, ”Tayyip Erdoğan, 2024 yılını ‘Emekliler Yılı’ olarak ilan etti. Ancak, emeklileri açlığa mahkum etti. Erdoğan’ın açıkladığı ilave zam da en düşük emekli maaşını yükselttiği seviye de yetersizdir. Emekliler buna mahkum edilemez. En düşük emekli maaşı asgari ücret olmalıdır” dedi.

Özgür Özel’den ’emekli zammı’ yorumu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!