Özgür Özel’den Erdoğan’a ‘Gazze’ çağrısı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 'Filistin'i dilinden düşürmeyenlerin İsrail ile ticareti misliye arttırdığını' söyleyeyip Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çağrıda bulundu

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Küçükçekmece’de düzenlenen Ayamama-Kaynarca Yağmur Suyu Tünelleri Kazı Başlatma Töreni’nde yaptığı konuşmada, ramazan ayının ülkeye, İslam coğrafyasına ve bütün dünyaya öncelikle huzur ve barış getirmesini diledi.

Filistin’de akan kanın durmasını beklediklerini, ramazanın güzelliklerinin, ahlakının ve güzel dilinin siyasete de sirayet etmesini beklediklerini belirten Özel, şöyle konuştu:

“Bu konudaki özenli tutumumuzu biz sürdüreceğiz. Birileri hakaret ediyor, iftira ediyorlar. Seçmene şantaj yapıyor. Vatandaşa vatandaşın tercihleri üzerinden hakaret ediyorlar. Biz, bu kavgaların dışında duruyoruz. Kavga yapacaksak emeklinin, emeklinin, esnafın, çiftçinin talepleri üzerinden bir kavga yapıyoruz ve temiz bir dil kullanmaya çalışıyoruz. Buradan iktidar partisinin ve ittifak ortaklarının liderlerinin de onların da ramazanlarını kutluyorum. Artık Türkiye’ye yakışmayan, hiçbirimize yakışmayan bu dili terk etmeye onları davet ediyorum.”

ERDOĞAN’A ‘İSRAİL İLE TİCARET’ TEPKİSİ

Özel, ramazanın ilk gününde Türkiye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemiş çok sayıda insanın bazı hayal kırıklıklarının olduğunu belirterek, “Siz bir yandan Filistin’de yaşananlara gözyaşı dökeceksiniz, bir yandan yakınlarınızın, arkadaşlarınızın, yakın çevrenizin, siyaset arkadaşlarınızın, destekçilerinizin gemileri İsrail’le Türkiye limanları arasında mekik dokuyacak’ diyorlar.” ifadesini kullandı.

Bugün başlatılacak proje kapsamında yerin altından tünel açılacağını, böylece atık ve yağmur sularının birbirinden ayrılacağını kaydeden Özel, bu işin daha önceden çözülmesi gerektiğini, 2024 yılına kalmasının hayret verici olduğunu kaydetti.

‘BİR ONUR, BİR GURUR, BİR DE UTANÇ VAR’

Özel, “Kent Lokantaları” nedeniyle İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu yürekten kutladığını dile getirerek, şunları kaydetti:

“Kent Lokantalarının önündeki kuyrukta bir onur, bir gurur, bir de utanç var. Emin olun, bu yoksulluğu yok etmeyen 22 yıllık iktidarıyla o kuyruğun utancı onlaradır. Orada yemeğini yiyen, karnını doyuranların onuru ve gururu da sana ve ekibinedir Başkan’ım. Böylesine bir milyarlık yatırımı böyle bir dönemde yapmaya kalkanların emeklerine, yüreklerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra da İstanbul’da, Belediye Meclisinde de çoğunluğu elde edecek yürüyüşte ilerliyoruz. Çok iyi bir seçim sonucu bekliyoruz. İl Başkanımız, ’14 belediyeye en az 14 tane daha katacağız’ diyor. İstanbul’a inanıyoruz, güveniyoruz.”

thumbnail
İlişkili Haber

İmamoğlu’ndan Kurum’a: Ağız dolusu özür dileyecek

Özgür Özel’den Erdoğan’a ‘Gazze’ çağrısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!