Özgür Özel’den Erdoğan’a Süper Kupa yanıtı: Yaşananların sebebi sensin

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Süper Kupa finaliyle ilgili muhalefet partilerini eleştirmesine tepki gösterdi. Halen daha bizi suçluyor. Suçluluk psikolojisindendir. Hani diyor ya ‘sebebi benim ben, her şeyi ben biliyorum ben' Orada yaşananların sebebi sensin sen Tayyip Erdoğan, başka kimse değil" dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, memleketi Manisa’da, Pençe- Kilit operasyon bölgesinde şehit olan Enis Budak’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan ancak ertelenmek zorunda kalan Süper Kupa finaliyle ilgili muhalefet partilerinin sözlerini ‘istismar siyaseti’ olarak değerlendirmesine de sert bir dille tepki gösterdi.

Özel, “Atatürk’ün adını anmayan, kabrine gitmeyen, İstiklal Marşımıza dahi tahammül edemeyen, hatta Atatürk’ün askerini, ‘Merhaba asker’ diye kendi dilinde selamlamak yerine, Arapça selamlayan bir adamın ayağına Atatürk’ün iki takımının maçını götürürsen bu olur. Halen daha bizi suçluyor. Suçluluk psikolojisindendir. Hani diyor ya ‘sebebi benim ben, her şeyi ben biliyorum ben’ Orada yaşananların sebebi sensin sen Tayyip Erdoğan, başka kimse değil” dedi.

Özel, “Ben 2024 yılının bir milat olmasını diliyorum. Acıda ve kederde birleşebilen, sevinçte ortaklaşabilen bir ülke haline dönüşmek için ilk adımı kim atması gerekiyorsa atsın. Biz ilk adımı atıyoruz. 2023’te yaşanan ne varsa o konuda acılarımızı kalbimize gömdük ancak bizden yana yapılan her şeyi unuttuk, gitti. Önemli olan 2024’de şehit cenazeleri şehit cenazesi gibi yaşansın. Milli maçlar, milli maç gibi yaşansın. Acıda, kederde, tasada ve mutlulukta bir bütün olarak davranabilmeyi, bu alanlara siyaset sokmamayı, biz üzerimize ne düşüyorsa bu konuda yapacağız. Herkes bu konuda hassasiyet gösterirse, bu acı olaylardan güzel ülkemiz bir kazanımla çıkmış olur. Yok aynı şekilde devam etmeye kalkarlarsa bundan ne Türkiye kazanır ne kendileri kazanır” diye konuştu.

Özgür Özel’den Erdoğan’a Süper Kupa yanıtı: Yaşananların sebebi sensin

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. “Özgür Özel’den Erdoğan’a Süper Kupa yanıtı: Yaşananların sebebi sensin”
    Bu çok çirkin, suçlayıcı bir üslup…Türkiye böyle bir muhalefeti hak etmiyor.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!