Özgür Özel’den ittifak mesajları… CHP’deki değişim HEDEP’i çok heyecanlandırmış!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’deki değişime heyecanla bakılan iki partinin İYİ Parti ve HEDEP olduğunu söyledi. Özel, “Dünya kadar seçmenin oy verdiği meşru ve TBMM’de bir siyasi parti. Seçmenlerine saygımız sonsuz. Yöneticileriyle hiçbir ilişki sorunumuz yok” dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu sabah katıldığı Halk Tv yayınında açıklamalarda bulundu.

HEDEP konusunda dikkat çeken mesajlar veren Özel, CHP’deki değişimin CHP’den sonra en çok heyecanla bakıldığı iki parti İYİ Parti ve HEDEP” dedi. HEDEP’den beklentisini de aktaran Özeli “Geçtiğimiz seçimlerde özellikle o zamanki adıyla HDP’nin kazanamayacağı yerlerde aday göstermediği süreçte Kürt seçmenin çok önemli destekleri vardı. O desteğe layık yönetimler yaptığını düşünüyorum büyükşehir belediye başkanlarımızın” ifadelerini kullandı.

Özel’in açıklamalarının satır başları şöyle:

İTTİFAK AÇIKLAMASI… AKŞENER MESAJI

“(Yerel seçimler için ittifak) Biz bundan sonraki süreçte tek başımıza kazanamadığımız ya da diğer muhalefet partilerinin tek başına kazanamadığı yerde ittifak yapmak durumundayız. Ama kimse bizle ittifak yapmak mecburiyetinde değil. Benim burada ortaya koyduğum şey şu; bütün siyasi muhataplarımıza çok saygılıyım, karar organlarının aldıkları karara saygılıyım ama ben örneğin İyi Parti ile çok soruluyor ittifak yapacak mısınız diye. Meral Hanım beni tebrik için aradı hatta bana sayın genel başkanım deyince, dedim nasıl olacak, ben onu aradığımda hep diyordu bana abla dersin diye. O kadar sıcak bir ilişkimiz vardı. Gülüştük konuştuk bundan sonraki dönemde de mutlaka onun da uygun gördüğü bir zeminde görüşmek isterim. Meral Hanım da ister. Bizim kişisel ilişkimiz çok iyi. Kurumsal ilişkilerde herkes kendi partisinin menfaatini düşünecek. Devlet insanları olarak bizim mutlaka ve mutlaka toplumun ortak menfaatlerini düşünerek kendi partilerimizin menfaatiyle Türkiye’nin menfaatini birlikte gözetmemiz lazım. Bazı yerlerde fedakârlık yapacağız. Kazan-kazan ilişki içerisinde olmamız çok doğrudur. Ama bu muhataplarımızla eşit ilişki kurarak olur. Gereken yerde doğru ilişki kurulur.

HEDEP MESELESİ

“Bu değişimden sonra yayınlanan anketlerde CHP’deki değişimin CHP’den sonra en çok heyecan bakıldığı iki parti İYİ parti ve HEDEP. Onlarda da çok olumlu karşılanmış.

Geçtiğimiz seçimlerde özellikle o zamanki adıyla HDP’nin kazanamayacağı yerlerde aday göstermediği süreçte Kürt seçmenin çok önemli destekleri vardı. O desteğe layık yönetimler yaptığını düşünüyorum büyükşehir belediye başkanlarımızın.

Dünya kadar seçmenin oy verdiği meşru ve TBMM’de bir siyasi parti. Seçmenlerine saygımız sonsuz. Yöneticileriyle hiçbir ilişki sorunumuz yok. Ben seçime girmesine izin verilen, her bir adayına aday olurken temiz kağıdı verilen, gözümün önünde bir suç işlemeyen ve insanların oylarıyla temsil edilen partileri birileri istiyor diye şeytanlaştıracak değilim. Bunu da herkes böyle bilsin.”

AKP İLE ANAYASA TEMASLARI

“(Meclis Başkanı ile görüşme) Anayasa Mahkemesi ile ilgili tartışmaları konuştuk, iç tüzükle ilgili meseleleri konuştuk, meclisin yapması gereken  bazı işlerde ortaklaşabileceğimizi konuştuk. Ben Adalet ve Kalkınma Partisi ile AYM’yi güçsüzleştirecek ve bu yargı krizini Erdoğan’ın gönlüne göre çözecek hiçbir işin içinde olmam. Ama örneğin infaz düzenlemesi ile bu tip katillerin böyle kolayca dışarı çıkmasına engel olacak şeylere de olumlu katkı sağlarız.

’80. MADDEYİ DE YARIN YIRTIP ATMAYACAĞININ BİR GARANTİSİ YOK’

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş’un Anayasa ziyaretleri

Cumhurbaşkanı o birkaç gün suskundu uçakta yaptığı açıklamalar gelince gördük ki Yargıtay’ın kararını sahipleniyor, Anayasa’yı yok sayıyor. Anayasa Mahkemesi ile ilgili madde cumhurbaşkanının gözünde yok, o sayfayı yırttı attı. Eğer sen yırtıp atarsan TBMM ile ilgili 80. Maddeyi de yarın yırtıp atmayacağının bir garantisi yok.

KIBRIS’TAKİ KOLTUK KRİZİ

“(Kıbrıs ziyaretindeki koltuk krizi) İlk gittiğimde şöyle bir şey yaşandı. Gittim, koltuk beğenmedi dediler, şöyle oldu: Kıbrıs Cumhurbaşkanı ve yanında yardımcımız oturuyor Türkiye’yi temsilen, Kıbrıs’ın meclis başkanı var benim koltuk 20 koltuk ileride. Genel kurmay başkanımız var, kuvvet komutanları var var var. Dedim bu ne? Dediler ki muhalefet partileri burada oturuyor. Dedim ki ben Türkiye Cumhuriyeti devletinde cumhurbaşkanı yardımcısından sonra Meclis Başkanı gelmediğine göre bir sonraki sıradayım. Orada oturmamız lazım. Koltuk beğenmemek değil de, oturduğun koltuğun hakkını yedirmemek. Bekir Bozdağ vardı o da hak verdi. O meclis başkanvekili, dedi ki ‘Özgür Bey bizden önde protokol’ deyince doğru yere oturtulduk. Kıbrıs Meclis Başkanı ile birlikte oturduk. Ama anlaşılıyor ki bir protokol hatasından kaynaklanıyor.

Özgür Özel’den ittifak mesajları… CHP’deki değişim HEDEP’i çok heyecanlandırmış!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. PKK/hdp Kürdistan Açılımına Evet demeyen hiçbir partiye destek vermez. YCHP’ye neden destek verdiği ortada..

  2. 17 Kasım 2023, 14:39

    Benimle sorununuz var ama…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!