Özgür Özel’den İYİ Parti’ye çağrı… ‘Aksi bizi üzüyor’

CHP lideri Özgür Özel, haftalık grup toplantısında hükümeti şehitler üzerinden eleştirdi. "Provokasyon yapıp şehit cenazelerine militanlarını götürüp bizi protesto etmeye kalktılar" diyen Özel, CHP'nin kendi bildirgesini bugün TBMM Başkanlığı'na sunacağını söyledi. İYİ Parti'ye de çağrı yapan Özel, "İYİ Parti’nin de bu sorumlu AKP’den ayrışarak kendi bildirgesini imzalamasını ümit ediyoruz, aksi durum hepimizi çok üzüyor" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisini aramamasına değinen Özel, "Gelmeyen telefonla gurur duyuyorum" yanıtı verdi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuştu.

Özel’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“Daha 20 gün önce üst üste aldığımız şehit haberlerinden acısı yüreklerimizi yakarken bu sefer aynı üs bölgesinden bu kez 9 vatan evladımızın şehitlik haberini aldık. Bizler evlerimizde rahat uyuyalım şanlı bayrağımız dalgalansın diye hayatlarından feragat ettiler. Bir kez daha başsağlığı dileklerimizi iletiyorum.

Son 3 ayda koordinatı, rakımı belli aynı olan üs bölgemizden 19 mehmetçiğimizi kaybettik. Her şehit haberinden sonra aynı ezberi tekrar etmeye bizi de peşlerinden gitmeye ve hesap sormamaya davet ettiler. Ekonomi kötü yönetiliyorsa, dış politika kötü yönetiliyorsa eleştirirsiniz, içişlerinde zafiyet vardır eleştirirsiniz. Ama şehit haberleri gelir tartışmayın derler, evlatlarımızın kanı yerde kalmayacak derler. Siz konuşmayın derler. Biz konuşacağız ki evlatlarımızın kanı yerde kalmayacak değil, kanı akmayacak. Biz buna itiraz ediyoruz.

CHP KENDİ BİLDİRGESİNİ BUGÜN MECLİS’E SUNUYOR

Provokasyon yapıp şehit cenazelerine militanlarını götürüp bizi protesto etmeye kalktılar.

Bugün Meclis başkanı yine bir bildirge kaleme almış yine bütün partilere yollamış. İmzalayanlar var. Bu kez CHP imzalamadı, Saadet imzalamadı, Gelecek imzalamadı, bu kez DEVA imzalamadı, bu kez Demokrat Parti imzalamadı. CHP kendi bildirgesini MYK’den imzalamıştı, grup başkanvekilleriyle imzaladık. Bugün Meclis Başkanlığına CHP’nin bildirgesini sunuyoruz.

Saadet, Gelecek, Demokrat Parti, DEVA kendi bildirgelerini sunuyorlar. AK Parti, MHP ve İYİ Parti de bir başka bildirgeyi sunuyorlar. Hepsi okunsun, hepsi oylansın. Kim kimin yanında, nerede duruyor hepsi belli olsun.

İYİ PARTİ’YE AKP VE MHP’DEN AYRILMA ÇAĞRISI

Bir tek şey söylerim, üyelerinin iyi niyetine, vatanseverliğine, cumhuriyetçiliğine sahada hepimizin şahit olduğu, geçmişte birlikte ittifak içinde olduğumuz, AKP’nin MHP’nin yanlış politikalarına onurla itiraz eden İYİ Parti’nin de bu sorumlu AKP’den ayrışarak kendi bildirgesini imzalamasını ümit ediyoruz, aksi durum hepimizi çok üzüyor.

Biz kendimizi biliyor muyuz, biz Atatürk’ün partisi olduğumuzu, milliyetçi olduğumuzu biliyor muyuz, biz kendimize güveniyoruz kim ne yaparsa yapsın.

Sen durduğun yerde dur, Atatürk’ün peşinde dur zaman yine seni haklı çıkaracak. Tayyip beyin peşine takılmadık hata mı yaptık. Yine biz başaracağız.

‘TELEFON’ POLEMİĞİ

AK Parti devletin genleriyle oynadılar. Şimdi devletin başı, bulunduğu makam öyle ve yürütmenin başı, bir terör saldırısı olmuş kime telefon açmış kime açmamış onunla ilgili tartışma yürüyor.

Siz iktidar olarak verilen sorumluluğunu yerine getirirseniz, biz gereğini yaparız. Ama biz bilgi ver dediğimizde, kim oluyor derseniz, bizim taleplerimizi ötekileştirirseniz, bazı liderleri arayıp bazı liderleri aramazsanız, siz her şey olmuşsunuzdur ama devlet adamı olamamışsınızdır. Bazı telefonların gelmemesi gelmesinden daha kötüdür. Gelmemesinden gurur duyuyorum.

Bütün oy veren seçmenlere saygı duyarak telefon ediyor, geleceği tahayyül etmek için telefon ediyor. Onun gelecekle ilgili tasarrufunda olmamak CHP için bir onurdur.

‘PENÇE OPERASYONUNDA ZAFİYET VAR MI?’

20 aydır pençe operasyonu sürüyor. Siyasi ve askeri hedefleri ve bu hedeflere ulaşma durumu nedir; zafiyet var mıdır? Bu soruların hepsine yanıt arıyoruz. Bu operasyonda neden hedeflere ulaşılmadığını takip etmeye devam edeceğiz. Suriye’deki askerlerimizin ihtiyaçlarının giderilip giderilmediğini takip edeceğiz. Bu sorular bizim sorularımız değil, Mehmetçiğin ailelerinin sorularıdır.

‘HEM PKK’YI DESTEKLİYOR DİYECEKSİNİZ, HEM PAZARLIK YAPACAKSINIZ’

İsveç’in NATO üyeliği için bir dönem kıyamet koparan sonra anlaşan komisyonda adımı atan AKP’ye şunu soruyoruz. Bir müttefikin terör tanımı NATO üzerinden tartışılıyorsa PKK ve destekçisinin ABD’nin NATO’nun birinci müttefiki ise siz ABD ile ilişkiler konusunda nasıl bir irtibat kuruyorsunuz. Siz hem PKK-YPG’yi ABD’yi destekliyor diyeceksiniz, hem can ciğer kuzu sarması olup, ABD ile F-16 pazarlığı yapıp milletin gözünün içine bakıp yapacaksınız. NATO’nun bir müttefiki saldırı altındaysa bu bütün NATO’ya yapılmış bir saldırıdır.

EKONOMİ TEPKİSİ

Ekonomi alanında Türkiye çok kötü yönetiliyor. TÜİK yüzde 72 gıda enflasyonunun arttığını söylüyor. Ama dünya gıda örgütü 2023’te gıda fiyatlarının yüzde 10 düştüğünü açıkladı. Sahte videolar yaptılar, oyu bize vermezsen vatanı böldürecekler deyip, bir kere daha oy alıp iktidarlarını sürdürdüler. 5 vakit ezan okuyan imam ve müezzinlerin özlük haklarını yine CHP savunuyor.

Onlar ezan, bayrak, vatan deyip sizden oy alıp, iktidara geldikleri günden bu yana benzin yüzde 80 artmış, 28 Mayıs’tan bugüne, 14 Mayıs’ta mazot 18.50 idi, şimdi mazot 40 lira. Bu iktidar seçimi geçirene kadar yalanla oyları toplayıp sonra size sırtını dönen iktidardır. Zeytinyağı son bir yılda yüzde 180 zam almış durumda. Memura yüzde 49.25 zam verdiler. ENAG’a göre ise zamlar en az yüzde 80 olmalıydı.

‘GİDİN VE BU SEÇİMLERİ KAZANIN’

Birilerinin kolay iktidara oturma döneminin sonuna geldiğinden dolayı stresi yüksek. Özgüvenimiz, inancımız var. Partimizin 6 okuna sonuna kadar bağlıyız. Bundan sonraki süreçte saraya eyvallah etmeyiz, arkasına dizilmeyiz, onu meşrulaştırmayız. Herkes kendine, partisine, partisinin evlatlarına bu milletin ferasetine güvensin. Panikleri ve provokasyonları CHP’nin öz gücünden korktukları içindir. Bu partiyi ayağa kaldırdık, bu milleti ayağa kaldıracağız. Bu millete diz çöktüremeyecekler. Gidin ve bu seçimleri kazanın. Size güveniyorum.

 

Özgür Özel’den İYİ Parti’ye çağrı… ‘Aksi bizi üzüyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 16 Ocak 2024, 16:56

    Kemalden daha boş bi adam geçmez diyordum partinin başına..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!