Özgür Özel’den Müsavat Dervişoğlu’na ziyaret: ‘İlişkimizi sürdüreceğiz’

CHP lideri Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'u ziyaret etti. İki lider görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi. CHP ile İYİ Parti'nin geçmişe dönük birçok ortak çalışma gerçekleştirdiğini söyleyen Dervişoğlu, "Ne zaman Türkiye'nin önemli bir problemi kamuoyunun gündemine gelse hayata baktığımız pencere genellikle CHP ile ve onun muhterem genel başkanıyla aynı pencere oluyor" dedi. Özgür Özel de "Bundan sonra grubu bulunan iki siyasi parti olarak illişkimizi sürdüreceğiz" diye konuştu. 

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu’nu İYİ Parti Genel Merkezi’nde ziyaret etti.

Özel ve Dervişoğlu, görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.

‘TÜRKİYE’NİN BÜTÜN MESELELERİNE DEĞİNDİK’

Özel’e ziyareti için teşekkür eden Dervişoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Hemen hemen Türkiye’nin bütün meselelerine değindik ve üzerinde karşılıklı görüşlerimizi de sarf ettik. Ziyadesiyle istifade ettiğimi söyleyebilirim. Siyasi partiler arasında yürütülen samimi diyaloğun ülkemizin sorunlarının çözümüne çok katkı sağlayacağı inancını taşıyorum. Bu inancı da sayın genel başkanın da taşıdığını biliyorum.

‘HAYATA BAKTIĞIMIZ PENCERE GENELLİKLE CHP İLE AYNI’

Geride bıraktığımız günlerde yapılan çalışmalarda da birbirimize karşı bir samimiyet testine ihtiyaç duymadığımızı sizlerin de bilmesini istiyorum. CHP ile İYİ Parti’nin geçmişe dönük birçok ortak çalışmalar gerçekleştirdiği kamuoyunun da malumudur. Ne zaman Türkiye’nin önemli bir problemi kamuoyunun gündemine gelse hayata baktığımız pencere genellikle CHP ile ve onun muhterem genel başkanıyla aynı pencere oluyor. Dolayısıyla duyarlılıklarımızı muhafaza edeceğiz, farklılıklarımızı muhafaza edeceğiz ve ülkemize hizmet yolculuğumuzu da diğer siyasi partilerle olduğu gibi CHP ile de sürdüreceğiz.”

ÖZEL: İLİŞKİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Özgür Özel de açıklamasında ”İYİ Parti ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilişkisi hep karşılıklı nezaket içerisinde ilerledi. Sayın genel başkanla daha önce de grup başkan vekilliği görevinde bulunmuştuk. Dervişoğlu ile birlikte yeniden yollarımızın kesişmiş olmasından büyük bir memnuniyet duyuyorum. Bundan sonra grubu bulunan iki siyasi parti olarak illişkimizi sürdüreceğiz. Temel mottomuz muhalefete muhalefet etmek değil iktidara muhalefet etmektir. Halkın yararına olan her konuda birlikte olacağız” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber

Özgür Özel’den ‘Yargıtay’ tepkisi: Normalleşme anlayışına uygun değil

Özgür Özel’den Müsavat Dervişoğlu’na ziyaret: ‘İlişkimizi sürdüreceğiz’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!