Özgür Özel’den ‘Pervin Chakar’ savunması: Hiç pişman değilim

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Kürt devleti isteyen ve Türkiye’yi işgalci gören soprano Pervin Chakar’ı sahnede tebrik edip elini öpmesi ile ilgili soruya yanıt verdi. Özel, "Hiç de pişman değilim" dedi.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve HEDEP Van Milletvekili Pervin Buldan eşliğinde İstanbul Kadıköy’de “Bir Opera Gecesi” dinletisine katılmıştı. Özel’in konser sonrası Kürt devleti isteyen ve Türkiye’yi işgalci gören soprano Pervin Chakar’ı sahnede tebrik edip elini öpmesi tartışma tepkilere tartışma konusu olmuştu.

Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay’ın, Özgür Özel’in elini öperek poz verdiği Pervin Chakar’ın eski açıklamalarını gün yüzüne çıkardığı köşe yazısı gündem olmuştu.

Özgür Özel’den konuyla ilgili açıklama geldi. Cumhuriyet’e konuşan Özel, “Pervin Chakar ile elini öperken verdiğiniz fotoğraf çok tartışıldı. Sonrasında Chakar’ın siyasi görüşleriyle ilgili haberler yapıldı. Siz bu görüşlere ve tartışmalara nasıl bakıyorsunuz?” sorusunu şöyle yanıtladı:

‘PİŞMAN DEĞİLİM’

“Oraya giderken Sezgin Tanrıkulu, “Böyle bir konser var, dünya çapında önemli bir soprano ve Kürtler de böyle bir sopranonun dünya çapında tanınmasından çok mutlu. Mutlaka izlemenizi öneririm” dedi. Gidebileceğimi söyledim. Sonra bana Pervin Buldan’ın da geleceğini söylediler. Hiçbir mahsuru olmadığını, söyledim. Gittik, kendi parti protokollerimizde oturduk. Hatta bekleme odasında birlikte çay içtik. Ayrılırken Pervin Hanım’ı da yolcu ettim. Sonra “Pervin Buldan ile konsere gittiler” diye haber oldu. Yani Pervin Hanım’la gitme planımız yoktu ama bundan hiçbir rahatsızlık duymadım. Pervin Chakar’ı da izledim ve çiçek verdim. Çiçek verirken bir sanatçıya gösterilmesi gereken ilgi ve nezaket olarak öyle yaptım. Hiç de pişman değilim. Ayrıca birileri buradan bir şey üretmeye çalışıyor. TRT Kurdi’de Pervin Hanım en çok çıkan sanatçılardan bir tanesi. Örneğin Devlet Bey bundan rahatsız oluyorsa Tayyip Bey’e sorsun “Pervin Hanım niye çıkıyor?” diye. Pervin Hanım’ın o ifadeleri de Türkiye’deki bir Kürt devleti için kullanmadığı çok açık. Erdoğan da zaman zaman “Irak Kürdistanı” ifadesini kullanıyor. Ben kendisini bir sanatçı olarak ve Kürt vatandaşların gurur duyduğu bir sanatçı olarak, yurtdışında başarılı bir sanatçı olarak elini nezaketen öptüm. Burada da hiçbir pişmanlığım yok. CHP’nin Türkiye’nin bölünmez bütünlüğüyle, terörle mücadele konusundaki hassasiyeti ortadadır. Bu konuda son derece netiz. Altı oka, kurucu değerlere, üniter yapıya hassasız. Meseleyi çarpıtmaya çalışmaları yakışıksız.”

Özgür Özel’den ‘Pervin Chakar’ savunması: Hiç pişman değilim

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

  1. Hahahaaaha yerel seçimde bak bakalım ne oluyor…

  2. 23 Kasım 2023, 16:03

    Şöyleymiş de böyleymiş de… İlkokul çocuğu sana inanır mı acaba?

    Türk Milleti seni pişman da eder perişan da eder!

  3. 23 Kasım 2023, 14:59

    Cumhuriyete, Türk Ulusuna düşman olanlardan zaten pişmanlık beklemiyoruz. O mevkide olmalarının nedeni Emperyalizmle işbirliği içinde olmalarıdır. Tüm söylem ve eylemleri onların dikte ettirdiği planlarla uyumludur. Biz yek vücut Ne Mutlu Türk’üm Diyene şeklinde cevap veriyoruz.

  4. Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyliyeyim değişen sadecesadece yüzler maalesef

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!