Özgür Özel’le ilgili dikkat çeken ‘Buket Aydın’ iddiası

Özgür Özel'in CHP Genel Başkanı seçilir seçilmez ilk arayıp teşekkür ettiği gazetecinin Buket Aydın olduğu iddia edildi.

featured

Gazeteci Yılmaz Özdil, iktidara yakınlığı ile bilinen gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in görüşmesinin tepkileri sürerken dikkat çeken bir iddiada bulundu. Özdil, Özel’in genel başkan seçilir seçilmez ilk aradığı gazetecinin Buket Aydın olduğunu öne sürdü.

Özdil, kendi YouTube kanalında yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Bu Özgür Özel’in trol mrol makam odasında ağırlaması tartışılıyor ama genel başkan seçilir seçilmez derhal telefon ederek ilk arayıp teşekkür ettiği gazeteci bu ülkede kimdi biliyor musunuz? Buket Aydın’dı. Hatta Özgür Özel Buket Aydın’a telefon ettiğini gizlemiş kimseye çaktırmamaya çalışmıştı ama bizzat Buket Aydın açıkladı. Meğer Buket Aydın’la Özgür Özel tee 2015 yılından beri arkadaşlarmış. Zaman zaman telefonlaşıp, memleket üzerine konuşuyorlarmış. Özgür Özel’i de ilk keşfeden kişi zaten Buket Aydın’mış. 2015 yılında Buket Aydın Özgür Özel’e demiş ki, ‘Tam bir sol lider figürüsün seni çok tebrik ederim’. Özgür Özel de CHP Genel Başkanı seçilince ilk telefonu bu yüzden Buket Aydın’a açmış.”

 

Özgür Özel’le ilgili dikkat çeken ‘Buket Aydın’ iddiası

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Ülkemizde siyasetci seviyesi örneklerinden biri daha.

  2. 10 Mayıs 2024, 20:09

    Çocukluğunda babasının “Sen adam olmazsın” dediği oğulun vezir olunca askerlerince babasını köyünden huzuruna getirtip “Baba, sen bana adam olmazsın diyordun, bak vezir oldum” demesi üzerine babanın “Oğul ben sana vezir olamazsın demedim, adam olmazsın” demişliğini hatırladım. Hoş bunun ne anlama geldiğini Veryansın yorum editörü de anlamayacaktır; hiç bir yorumumu yayınlamadığına bakılırsa…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!