‘Özhaseki Kayseri’nin zeki ama fakir çocuklarını FETÖ’ye teslim etti’

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, “Bu şehirde 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Yaptıklarımı sıralasam Çetin Arık sabaha kadar okusa bitiremez” diyen AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye, “Kayseri’nin zeki ama fakir çocuklarını FETÖ’ye teslim etti. FETÖ’ye hem maddi kazanç hem de insan gücü sağladı” yanıtını verdi.

featured

Çetin Arık, “Bu şehirde 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Yaptıklarımı sıralasam Çetin Arık sabaha kadar okusa bitiremez” diyen eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye, bugün yaptığı yazılı açıklamayla yanıt verdi. Arık, şunları kaydetti:

“Sayın Özhaseki, ‘Bu şehirde 21 yıl belediye başkanlığı yaptım. Yaptıklarımı sıralasam Çetin Arık sabaha kadar okusa bitiremez’ diyor. Evet, Sayın Özhaseki haklı. Onun bu şehre yaptığı kötülükleri, ihanetleri sabaha kadar anlatsam bitiremem. Ama birkaçını sıralayayım:

‘KAYSERİ TÜRKİYE’NİN PENSİLVANYA’SI İSE FETÖ’SÜ KİM?’

Belediye başkanlığı döneminde ‘Gülen Yüzler’ projesi adı altında SBS kursları düzenleyerek Kayseri’nin zeki ama fakir çocuklarını FETÖ’ye teslim etti. FETÖ’ye hem maddi kazanç hem de insan gücü sağladı. FETÖ için fakir fukaranın, garip gurebanın evini, arsasını elinden ağlata ağlata alıp FETÖ için okullar kurdu. İmar değişiklikleri yaparak milyonlarca lira rant sağladı. FETÖ’den gözaltına alınan ve tutuklanan iş adamları hep onun ismini verdi. İş adamları, ‘Biz ne yaptık ise Özhaseki yaptırdı. Bizi Pensilvanya’ya o götürdü. Biz üç gün kaldık, o beş gün kaldı. Şimdi o bakan oldu, biz delikten bakan olduk’ diyor. Bizzat AKP Milletvekili Mehmet Metiner, güzel şehrimiz Kayserimiz için ‘Türkiye’nin Pensilvanya’sı’ diyor. Özhaseki’ye çok ama çok basit bir soru: Kayseri Türkiye’nin Pensilvanya’sı ise (ben değil bizzat milletvekiliniz söylüyor) FETÖ’sü kim?

ŞÜKRÜ KARATEPE’NİN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Eğer bu soruya yanıt veremiyorsan Kayseri meydanında bir anket yapıp bu soruyu halka soralım, var mısın? Bu ankette ismi çıkan birisi; şahsiyeti, namusu, şerefi varsa herhalde istifa eder. Sayın Özhaseki, bu şehre yaptığın ihanetleri senden önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Şükrü Karatepe, bak nasıl anlatıyor: ‘Saygısızca ve duygusuzca davranıp şehrin temel imajını tahrip ettiniz. Kayseri’nin en itibarlı semtlerini battı-çıktı köprülerle tahrip ettiniz. Şehrin omurgasını kırdınız.’

‘KENDİLERİ SÜREKLİ ZENGİNLEŞİRKEN HALK FAKİRLEŞİYOR’

Evet, Özhaseki’nin bu şehre yaptığı ihanetleri anlatmaya sayfalar yetmez. Kayseri’de halk ucuz ekmek kuyruklarında beklerken, ikinci el ayakkabı pazarında ömrünü tüketirken Özhaseki ve onun gibiler, Kayseri’nin sırtına sülük gibi yapışıp kanını emiyorlar. Bir kararname ile Güneşli’nin bin dönümlük tarım alanını konut alanına çevirip zenginlere villa parseli satıyorlar. Kendileri yetmiyormuş gibi çocuklarına, gelinlerine damatlarına yok pahasına ballı villa parseli satıyorlar. Kendileri sürekli zenginleşirken halk fakirleşiyor.

‘ALLAH’A İMAN EDER GİBİ İNANDIĞIN ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜ NEREDE?’

Sayın Özhaseki, ‘Yalan hiç kimseye yakışmaz’ diyor. Doğru. Sadece görevi devraldığın değil, görevi devrettiğin belediye başkanı da senin şu şehre yaptıklarını anlatmış. Hani ‘borçsuz belediye’ diyordun ya senden sonraki belediye başkanı, ‘Belediyeyi borç batağında aldım ama Özhaseki’nin ütüsü bozulmasın diye ses çıkarmadım’ diyor. Ama ütün bozuldu Özhaseki. Başka hangi yalanları söyledin, birkaçını sıralayayım: Kızılırmak şehrin içinden geçecekti. Peki Şehr-i Derya projen nerede? Hani Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Mansur Yavaş kazanınca su faturalarını teröristler getirecekti? Sahi, Özhaseki Dağı nerede? Sana da suikast düzenleyecek olan, ‘Allah’a iman eder gibi’ inandığın Ergenekon terör örgütü nerede?

‘AZ KALDI, GELİYOR GELMEKTE OLAN’

Ant olsun ki onlar servetlerine servet katarken Kayserili hemşerilerimi nasıl kandırdıklarını, hırsızlıklarını, yolsuzluklarını, yalanlarını kapı kapı dolaşıp ifşa edip kimyalarını bozmaya devam edeceğim. Halkın iktidarında bu yalan ve talan düzeni son bulacak. Güçlülerin suç işleyip güçsüzlerin bedel ödediği bu çarpık düzen yıkılacak. Az kaldı, geliyor gelmekte olan.” (ANKA)

 

‘Özhaseki Kayseri’nin zeki ama fakir çocuklarını FETÖ’ye teslim etti’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 3 ay önce

    Bir tiyatro oynanıyor biz de mahkemeler tekrar iyi kötü çalışır hale gelene kadar sabırla bekliyoruz. Yok milatmış yok borsada aklanmakmış.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!