Özlem Zengin özür dilemek yerine mağdur edebiyatına devam ediyor

featured

Ahmet Yavuz’un yazdığı mesajı anlamayıp hakaretlerle cevap vermeye çalışan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, özür dilemek bir yana mağdur edebiyatına devam etti.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis’te yaptığı konuşmada “Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu Türkiye’de” sözleri büyük eleştiri almıştı.

Veryansın Tv yazarı, emekli general Ahmet Yavuz, Zengin’in sözleri üzerine, 2000 yılında yaşadığı bir olayı anlatmış ve şöyle yazmıştı:

“Paris’te 2000’de diplomatik bir yemekte AKP’li Özlem Zengin gibi bir kadın, TR’de kadın haklarının olmadığını söylemişti. FR’de kadınların seçme ve seçilme hakkını ne zaman aldığını sormuştum. Zavallı bilememişti. Ben, “Fransız kadınlarından 10 yıl önce” deyince morarmıştı!”

Bu sözleri anlamayan Zengin, “Bir az beyinli 2000 de Pariste bir toplantıda bana atfen saçma ötesi bir söz uydurmuş hayatımda sadece bir sefer bir günlük Paris seyatim oldu sene 2018… Pasaportum şahittir. O adi yalancıya duyrulur.” yazmıştı.

Ahmet Yavuz bu sözlere, “Bir az beyinli” ve “Adi yalancı” ifadelerini bir sayın vekilin okuduğunu anlama ve kendini ifade etme seviyesinin bağlıyorum.” sözleriyle yanıt verdi.

Zengin’in Türkçe bir mesajı anlamakta dahi zorlanması sosyal medyada tepki çekmişti.

Özlem Zengin, bugün sosyal medya hesabında yine yazım hatalarıyla dolu mesajlar paylaştı. Zengin, “başörtüsü” üzerinden siyaset yapmayı sürdürmek istedi.

İşte Zengin’in mesajları….

1-Memlekette kendilerini birinci sınıf zanneden dar çevrelerinde birbirlerini överek buna inanan bazı insanlar, doğrudan şahsımı eleştirmek yerine,hiçbir alakası olmayan bir olayın içine ismimi katarak “gibi yaparak” gerektiğinde “u” dönüşüne müsait hakaret etmeye çalışmaktadır.

2- Kamuflaja rağmen ki özne ve amaç sarihtir gerçek niyeti hedef alınınca, başka bir şey anlatmıştım yazdığımı anlamamışlar halleri yersizdir.

3-TBMM Genel Kurulu’nda yapılan doğrudan Milletimizin temsilcilerine hitap eden,milli tarihimizin kanayan biryarasına odaklı konuşmaya,güya yurtdışında yabancılara ülkemizi şikayet eden kurgusal olaydaki adı sanı belirsiz kişiyi,kasten şahsımla özdeş ifade etmek sebepsiz değildir

4- Toptancı bir bakış ile başörtülü kadınlar cahil ve gayri mili gösterilmek istenmiştir. Hayatımız Başörtüsü ve dini milli değerler düşmanlığı ile hayatını tüketmeye çalışan bu ünvanlı ünvansız şahıslarla mücadele ile geçti. Millet bu zihniyeti bilir.

‘ÜSTEN ÇIKMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ’

Zengin’in üste çıkan mesajlarına Ahmet Yavuz sosyal medya hesabından yanıt verdi.

“‘Anlamadan cevap yazdım, üstelik bir vekile yakışmayacak şekilde hakaret ettim, özür dilerim’ demek yerine üste çıkmanın dayanılmaz hafifliği! Üstelik hiç bitmeyen mağdur edebiyatıyla…”

Özlem Zengin özür dilemek yerine mağdur edebiyatına devam ediyor

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!