Öztürk Yılmaz: ‘Beştepe’deki CHP’li’ iddiası FETÖ’nün kumpası

Eski CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, 'Kılıçdaroğlu'na CHP'deki FETÖ yapılanmasını temizlemesini söyledim' dedi. Yılmaz, 'Genel başkan yardımcısıyken altı ay PYD'ye terör örgütü dedirtemedim' diye konuştu.

CHP‘den tasfiye edilen ve kendisine yeni bir parti kuran Öztürk Yılmaz, katıldığı bir televizyon programında ilginç açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu’na, Parti’deki FETÖ’cüleri tasfiye etmesi gerektiğini defalarca söylediğini aktaran Yılmaz, gündemdeki yerini koruyan ‘Beştepe’de bir CHP’li’ iddiasının da parti içindeki FETÖ’cüler tarafından yapıldığını iddia etti.

‘CHP İÇERİSİNDEKİ FETÖ YAPILANMASININ BİR KUMPASI’

Yılmaz, Kılıçdaroğlu’na FETÖ’cü isimleri tek tek verdiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Ben genel başkana söyledim. ‘Partideki FETÖ’cü unsurları tasfiye edeceksin’ dedim. Bakın bu olayı araştırın içinden bu grup çıkacak. Bu gruplar olduğu sürece hiç kimse orada yaşayamaz.

Bu grupların amacı ne kadar vatansever, Atatürkçü, milliyetçi varsa onları mimlemek ve tasfiye ettirmek. Siyasette kirli bir yön var. Birisi gelmiş koltuğundan gitmek istemiyor. Ne olursa olsun bırakmak istemiyor. Demokrasilerde parti içinde muhalefet olur.

Peki parti içi muhalefeti siz böyle kumpaslarla tasfiye ederseniz bu demokrasi olur mu? CHP içerisinde bir FETÖ yapılanması var. Bunu en yakından yaşadım. Ben bu gruptaki isimleri Kılıçdaroğlu’na tek tek verdim. Bu karanlık güçler kimlerdir?”

‘6 AY PYD’YE TERÖR ÖRGÜTÜ DEDİRTEMEDİM’

Öte yandan Kılıçdaroğlu’na FETÖ’nün terör örgütü olduğunu kabul ettiremediğini söyleyen Yılmaz, “Ben 6 ay boyunca PYD’ye terör örgütü dedirtemedim. Avrupa Yerel Yönetimler Şartı’na Türkiye 10 maddelik bir çekince koymuş. Kılıçdaroğlu ‘ben geldiğim zaman bunların hepsini kaldıracağım’ diyor. Yani, kaldırdığı zaman PKK gelip yerel polis olabilecek, PKK’nın bayrağı yerel flama olacak. Türkiye’de bambaşka bir savaş var. Bu ülkenin gerçek evlatları ile onların kılığına girmiş sahtekarlar arasında bir savaş” diye konuştu.