Öztürk Yılmaz’ı bıçaklayan zanlı, saldırı öncesi internette bunları aratmış

Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan Serhat K, emniyet ifadesinde saldırıyı Öztürk'ün devlet büyüklerine yönelik ifadeleri nedeniyle gerçekleştirdiğini söyledi. Zanlı, "1.5 milyon kaç lira eder" şeklindeki Google aramasını da aldığı 1500 dolar borcun karşılığını öğrenmek isterken yanlışlıkla yaptığını belirtti. Saldırgan, öldürmeye teşebbüsten tutuklandı.

featured

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ı bıçaklayan şüpheli Serhat K. adliyeye sevk edildi.
Zanlı ifadesinde devlet büyüklerine yönelik sözleri nedeniyle Öztürk’ü bıçakladığını ve kimseden talimat almadığını söyledi.
Serhat K’ya cep telefonunda yapılan incelemede, arama motorunda çıkan ‘1.5 milyon dolar kaç TL eder’ araması ile ilgili soru soruldu. Zanlı soruyu, 1500 dolar borç aldığını ve bunun ne kadar olduğunu öğrenmek isterken yanlışlıkla ‘1.5 milyon dolar’ yazmış olabileceği şeklinde yanıtladı.

GOOGLE’DA ‘ÖLDÜRME CEZASI’NI ARATMIŞ

Yine arama motorunda ‘nitelikli adam öldürme’ ve ‘kasten yaralama’ suçları ile ilgili yaptığı araştırmalarına ilişkin soruya da zanlı şu yanıtı verdi:

Öztürk Yılmaz’a kendi açımdan ceza verdiğimde alacağım cezayı en az nasıl alabileceğimi öğrenmek için bu araştırmayı yaptım. ‘Adam öldürme’ suçunu araştırdım; ancak içeriğini okumadım. ‘Kasten yaralama’ suçunu araştırdım ve içeriğini okudum.
Olayın olduğu gün saat 16.07’de ‘WhatsApp’ durumu mesajında ‘Ya devlet başa ya kuzgun leşe’ yönündeki paylaşımı sorulan Serhat K. “Benim bu mesajı paylaşmaktaki amacım sevdiğim bir söz olmasındandır, başka da bir amacım yoktur” dedi.

SALDIRGAN TUTUKLANDI

Serhat K. mahkemeye çıkarıldı. Serhat K. çıkarıldığı mahkemece kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, çarşamba günü makam uğradığı bıçaklı saldırıda yaralanmıştı.

Ankara’daki parti genel merkezindeki saldırı sonrası kaçan zanlı, Bolu Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yakalanmıştı.
Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, bıçakla yaralanmasının ardından tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

Hastane çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Yılmaz, bacağındaki yaraların derin olduğunu ve tedavisinin evde süreceğini belirtti.

Yılmaz, programlarını aksatmayarak sürdüreceğini kaydetti.

Öztürk Yılmaz’ı bıçaklayan zanlı, saldırı öncesi internette bunları aratmış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

3 Yorum

  1. 2 ay önce

    Çakal!1 dolar bile vermezlerdi sana seni fiştekleyenler.Kuraldır yani.Acaba kimin itisin?

  2. 2 ay önce

    Abi adam bıçağı yemiş,hiç fotoğraf yokmuş gibi çamasırli halini koymuşsunuz.tamam olayı,haberi fotoğraf anlatiyordur belki de kimse o halde görülmek istemez yani.

  3. 2 ay önce

    Kaybetme korkusu bacayı sarmış…

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!