PAEM sınavına hazırlayan yayın: Sorularımızın 14’ü aynı, 18’i benzer çıktı

KPSS skandalının ardından benzer bir iddia PAEM için ortaya atıldı.. Youtube'da yayın yapan bir sınava hazırlık kanalı, kendi kitapçıklarındaki soruların büyük oranda sınavda sorulduğunu iddia ederek o soruları bir yayında cevapladı.

featured

Polislik sınavları için soru kitapçıkları hazırlayan ‘Kariyer Hocam’ adlı yayın, ‘Misyon Koruma Deneme’ kitapçığındaki soruların 26 Haziran’daki Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) 7’nci dönem sınavında çıktığını duyurdu.

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) giriş sınavı; ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat/sözlü sınavı şeklinde düzenleniyor. PAEM’in 7’nci dönem sınavı, geçtiğimiz 26 Haziran 2022 pazar günü tek oturum halinde Ankara, Antalya, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Şırnak, Trabzon ve Van olmak üzere 11 sınav merkezinde gerçekleşti.

Polislik sınavları için soru kitapçıkları hazırlayan ‘Kariyer Hocam’ adlı yayının iddiasına göre sınavdaki soruların 32’sinden 14’ü aynı, 18’i de benzer çıktı.

 

Diken’de yer alan habere göre sınavdan bir gün sonra yayınlanan videoda soruları anlatan kişi, şunları dedi: “Hani ‘Neye niyet neye kısmet’ derler ya; bizim mart ayında hazırlamış olduğumuz, sorularını özenle seçtiğimiz aylarca emek ettiğimiz bu Polis Misyon Koruma kitabımızda dünkü PAEM 7 sınavında tam  18 soru geldiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Detaylı incelediğimizde de 14 sorunun da benzer şekilde geldiğini; toplamda 32 soruya bu kitapta dikkat çektiğimizi öğrenmiş bulunmaktayız.”

KPSS SKANDALININ ARDINDAN…

Yediiklim Yayınları’nın soru kitapçığındaki 20 sorunun KPSS’de aynen sorulduğu iddiası üzerine sosyal medyadan tepkiler yükselmişti. ÖSYM’ye göre ‘asılsız’ olsa da Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceleme talimatı vermiş, “Gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır” demişti. Aynı günün akşamı da ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’ü görevden almıştı. Ardından KPSS iptal edilmişti.

PAEM sınavına hazırlayan yayın: Sorularımızın 14’ü aynı, 18’i benzer çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 2 ay önce

    Tamam da, bunların hepsi halka açık yayınlar. Bir cemaat yada tarikatın sadece kendi içinde paylaştığına dair kanıt nerede. Bu soru kitapçıklarının amacı zaten soruları tutturmak, bu haberleri ilkokul mezunu, üniversite sınavına girmemiş birileri mi yapıyor, nedir.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!