Pakdemirli’den yangın açıklaması

featured

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, son yangınların 16’sının ‘büyük yangın’ kategorisinde olduğunu belirterek, ‘Hava koşulları yangının daha geniş alanlara yayılmasına ortam sağlıyor. Yangınlarda yüksek sıcaklık, düşük nem ve şiddetli rüzgarla savaşıyoruz’ dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Twitter’daki hesabından Bakan Bekir Pakdemirli’nin yaptığı açıklama paylaşıldı. Bakan Pakdemirli, küresel ısınmanın etkilerinin gün geçtikte dünyanın her noktasında kendini hissettirdiğini ve Türkiye’nin Akdeniz iklim kuşağında olduğunu söyledi. Pakdemirli, “Ormanlarımızın yaklaşık yüzde 54’ü yangına hassas alanlardan oluşuyor. Küresel iklim krizi ile sıcaklıklar gün geçtikçe artıyor ve bu durum özellikle yangına hassas alanlarımız üzerindeki riski daha da artırıyor” dedi.

Bakan Pakdemirli, en zorlu yangınlar ile büyük mücadele verildiğini söyleyerek, “Hava koşulları yangının daha geniş alanlara yayılmasına ortam sağlıyor. Yangınlarda yüksek sıcaklık, düşük nem ve şiddetli rüzgarla savaşıyoruz. Yangın bölgelerimizden Marmaris’te 3 Ağustos günü hava sıcaklığı 45.5 dereceyle sıcaklık rekoru kırdı. Önceki rekor 7 Temmuz 1988’de 45.2 olarak ölçülmüş. Bu koşulların yanında aynı anda birçok yerde büyük yangın çıkması da mücadelemizi zorlaştıran unsurlardan biri” açıklamasında bulundu.

‘288 ORMAN YANGINININ 285’İ KONTROL ALTINDA’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangınlarla mücadelede son duruma ilişkin Twitter’daki hesabından açıklama yaptı. Bakan Pakdemirli, “Orman yangınları ile mücadelemiz 15 gündür devam ediyor. 53 ilimizde çıkan 288 orman yangınının 285’ini kontrol altına aldık. Muğla, Burdur ve Antalya’da devam eden 3 yangını da kontrol altına almak için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Pakdemirli’den yangın açıklaması

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. aciklayin aciklayin

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!